Legendární zpěvačka oslaví jubileum s BROLNEM

Levné dárky, best dárky
 • Známá zpěvačka moravských lidových písní Vlasta Grycová oslavila 9. února významné životní jubileum – sedmdesátiny. K narozeninám zpěvačky se Český rozhlas Brno ve spolupráci s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů rozhodl uspořádat slavnostní koncert, který bude veřejnou hudební oslavou zpěvaččina jubilea. Pod názvem Zpívající malérečka, jenž odkazuje na původní povolání Vlasty Grycové, která byla malířkou skla ve sklárnách v Květné, se uskuteční 10. dubna od 19.30 hodin v Besedním domě v Brně.

  Rodačka ze Strání na Uherskobrodsku má za sebou bohatou kariéru, v níž má své místo nejen účinkování se slavným Hradišťanem Jaroslava Staňka, uherskobrodskou cimbálovou muzikou Olšava, ale i dlouholetá spolupráce s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů, která trvá do dnešních dnů. Nahrávky Vlasty Grycové patří k tomu nejvybranějšímu, co lze v archivu Českého rozhlasu Brno v oblasti lidové písně nalézt.

  Kromě Vlasty Grycové se v programu koncertu setkáme například s Martinem Hrbáčem, Klárou Obručovou či Ludmilou Malhockou. Vedle BROLNu s uměleckým vedoucím Františkem Černým uslyšíme také soubor ze Strání, cimbálovou muziku Husličky, kterou vede dcera Vlasty Grycové Anna Přikrylová a působí v ní i zpěvaččiny vnučky. Setkáme se zde tedy i s působivou rodinnou muzikantskou tradicí.

  Koncert Zpívající malérečka bude od dvacáté do jednadvacáté hodiny živě přenášen v rámci rozhlasového pořadu Koncert Studia Noc, který lze zachytit v síti regionálního vysílání Českého rozhlasu.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.