Lidé přispěli na záchranu Lysické kolonády

Levné dárky, best dárky

V sobotu 28. 6. se uskutečnil benefiční koncert na podporu projektu „Oprav si své prkno“, jehož cílem je sehnat finanční prostředky na obnovu unikátní a jedinečné kulturní památky – kolonády s krytou pergolou, která je charakteristickou zahradní architekturou v areálu národní kulturní památky Státního zámku v Lysicích. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vystoupili spolu se špičkovým klavíristou Karlem Košárkem od půl deváté večer na nádvoří lysického zámku s atraktivním programem z děl George Gershwina a Jaroslava Ježka.

Posluchači z celé republiky i ze zahraničí, kteří neváhali vážit cestu na zámek, byli odměněni nejméně dvakrát. Nejenže vyslechli nezapomenutelný koncert pod širým nebem v krásném prostředí zámeckého nádvoří završený slavnostním ohňostrojem, ale především koupí vstupenky přispěli na opravu tamní zahradní kolonády. A pokud se prokáží vstupenkou na tento benefiční koncert, mohou až do konce října 2008 zdarma navštívit lysický zámek. Další zajímavostí je, že v pokladně zámku bude umístěna velká pamětní tabule, na které budou do plánku kolonády vepsána jména dárců k jednotlivým prknům.

Projekt „Oprav si své prkno“ zorganizovali MHF 13 měst CONCENTUS MORAVIAE a Státní zámek Lysice v roce 2008 a (nejen) k jejich radosti lze konstatovat, že úspěšně. Kastelánka zámku, paní Martina Medková Rudolfová projekt hodnotí velmi pozitivně: „Výsledek benefice je pro nás velikým a příjemným překvapením vzhledem k tomu, že výtěžek akce je přibližně 300 tisíc korun českých, což je necelá třetina z milionu korun, který je potřeba k opravě veškerých dřevěných komponentů kolonády. V praxi to znamená, že se nám podaří opravit celkem asi 600 prken a nemusíme zastavit práce na rekonstrukci dřevěné části kolonády. Všem dárcům bych ráda touto cestou z celého srdce poděkovala.“

Benefiční projekt Oprav si své prkno pokračuje dále až do konce října 2008. Zájemci mohou přispět konkrétní finanční částkou na základě darovací smlouvy (možný odečet ze základu daně) na účet Národního památkového ústavu v Brně: 3530-621/0100 variabilní symbol 714430. V případě zájmu prosím kontaktujte Státní zámek Lysice (tel.: 516 472 235 e-mail: lysice@brno.npu.cz).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.