Literární soutěž pod záštitou nakladatelství Větrné Mlýny

Levné dárky, best dárky

Pro letošní ročník širších studentských oslav MAJÁLES 2007 vzniká Literární soutěž pod záštitou nakladatelství Větrné Mlýny, jejímž hlavním cílem je nabídnout mladým talentovaným umělcům pomocnou ruku a vytáhnout jejich autorskou tvorbu ze šuplíku přímo na pódium, resp. prezentovat široké veřejnosti mladé autory a jejich díla všemi dostupnými prostředky, k nimž patří webové stránky, tiskoviny a v neposlední řadě autorské čtení v prostorách brněnského klubu Fléda.

Systém soutěže
Literární soutěž se zaměřuje především na mladé amatérské/neprofesionální básníky a její systém je dvoukolový. Mladí a nadaní autoři se přihlásí na webových stránkách sirsiprogram.majales.cz a vyplní formulář, kam posléze vloží soubor ve formátu .doc. Soubor by měl obsahovat 10 – 20 literárních děl vlastní tvorby v rozmezí 5 – 14 stránek A4.

1.kolo (březen – 15.duben)
Po uzávěrce stanovené na 15.dubna vybere odborná porota složená z odborníků a pedagogů působících v literární sféře (např.pedagožka DIFA JAMU MgA. Hana Slavíková, Ph.D., literární teoretici z FF MU, zástupce Větrných Mlýnů atd.) 10 talentovaných autorů.

2. kolo (5. – 6. květen)
Vybraná desítka bude mít možnost přednést svou tvorbu v rámci Majáles Weekendu na Flédě. V komponovaném programu s etablovanými autory spojenými s Brnem. Tito profesionální literáti utvoří festivalovou „vip porotu“, která bude hodnotit onu vybranou desítku mladých talentovaných autorů a vybere tři nejlepší, kteří budou vyhlášeni v závěrečném nedělním večeru na speciálním ceremoniálu v režii Pavla Strašáka na Flédě. V rámci klání mladých literátů budou probíhat besedy s porotci, na nichž budou moci soutěžící konfrontovat svou tvorbu s profesionály.

Vítěz soutěže bude uveden do literárního života, tedy běžného literárního provozu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.