M.O.M na výstavě Lighting & Glass

Levné dárky, best dárky
 • Nová designová značka M.O.M – moje objektové múzy zve na výstavu Lighting & Glass designérů Bodi Horáka, Hanuše Horáka, Vladimíry Klumpar a Matyase Pavlika. Výstava potrvá v pražské galerii Zlatá lilie na Malém náměstí 12 na Starém Městě od 28. září do 28. října a stává se zároveň součástí 14. ročníku Designbloku.

  Před čtyřmi roky přinesl Design Cabinet zajímavou zprávu, že se jednomu designérovi jako prvnímu českému tvůrci povedl husarský kousek prezentovat se v římském showroomu firmy Driade. Tím architektem a designérem je Boda Bohuslav Horák. Ten v současnosti společně se sochařkou a sklářskou výtvarnicí Vladimírou Klumpar založili novou českou značku M.O.M – moje objektové múzy.

  Jejich snahou je navázat na tisíciletou tradici a dovednost českých sklářů a brusičů a využívat vysoké kvality a magie českého skla. Společně s nastupující generací mladých designérů vznikají v M.O.M. fascinující užitné objekty – nápojové sklenice, mísy, vázy, osvětlovadla a další doplňkové předměty.

  O designerech značky M.O.M

 • Boda Horák

  Vystudoval architekturu a interiérový design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1987 byl spoluzakladatelem legendární designérské skupiny Atika, která se záhy zařadila mezi hlavní evropský postmoderní proud 80. let. Od roku 1993 intenzivně spolupracoval s německou společností AnthologieQuartett, pro kterou vytvořil řadu úspěšných designových produktů určujících osobitý styl společnosti. Boda Horák se účastnil nesčetně výstav, je publikován v mnoha prestižních časopisech a odborných knižních publikacích a jeho práce jsou zastoupeny ve významných muzeích a soukromých uměleckých sbírkách.

 • Vladimíra Klumpar

  Malířka a sochařka, vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor sklo.V roce 1984 odešla do USA, kde v Massachusetts se svým manželem založili sklářské studio. Vladimíra Klumpar vystavuje své sochařské objekty v prestižních galeriích v USA a po celém světě. Od roku 1987 žije částečně v Mexiku a USA. V současné době působí v Praze. Je zastoupena v muzeích i soukromých sbírkách.

 • Matyas Pavlík

  Studoval na University of San Francisco grafický design. V Praze pokračuje studiem humanitních věd na anglo-americké college. Patří k nastupující mladé generaci designérů. Momentálně působí jako marketingový a PR manager pro značku M.O.M. Svými pracemi se smyslem pro čistotu a jednoduchost se poprvé představí v nové kolekci značky M.O.M.

 • Hanuš Horák

  Studuje obor multimédií na střední grafické škole. Svým citem pro tvar a detail a zvláštní futuristické vidění dokazuje, že je nadějným tvůrcem. Pro značku M.O.M vytvořil tři zajímavé světelné objekty a poprvé se tak představí veřejnosti.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.