Mezinárodní den koktavosti 2010

Levné dárky, best dárky
 • „Lidé, kteří koktají…, inspirují.“

  Mezinárodní konference na téma Umělecké terapie v logopedii a sociálních službách za účasti předních světových odborníků – Brno 22. – 23. října 2010.

  Toto odborné sympózium se koná u příležitosti 9. ročníku Mezinárodního dne porozumění koktavosti a volně navazuje na Světový kongres logopedie a foniatrie v Aténách 2010. Místo konání je již tradičně v prostorách Kongresového centra společnosti Veletrhy Brno. Konference má charakter dvoudenní akce, přičemž první den (22. října) vystoupí zahraniční a tuzemští odborníci na danou problematiku. Druhý den (23. října) je pak orientován na workshopy, ukázky práce s balbutiky a představení komplexní terapie.

  Pořadatelem konference je Občanské sdružení LOGO ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s. r. o., která podobně jako špičkové pracoviště ve Fakultní nemocnici u Sv. Anny spolupracuje s významným institutem Western Carolina University v USA. Dlouhodobá spolupráce se zmíněnou universitou se realizuje pod vedením předního světového odborníka na koktavost a zároveň hlavního hosta letošního ročníku Mezinárodního dne porozumění koktavosti prof. Davida A. Shapiro, PH.D., jenž se bude konference účastnit v doprovodu svých studentů. D. Shapiro ke studentům: „Jejich návštěva a spolupráce s odborníky a klienty z LOGA jim určitě dá jedinečnou možnost a ukáže jim perspektivu toho, co může být uděláno pro osoby trpící koktavostí, když odborníci z různých oblastí spolupracují.“ Nadále dodává: „LOGO je jedním z nejlepších komplexních klinických zázemí, které jsem viděl po celém světě.“

  Dalšími významnými hosty budou terapeuti z Centra pro terapii koktavosti Michaela Palina, který jakožto bývalý člen legendární divadelní skupiny Monthy Python zaštítil tuto instituci svým jménem, v Londýně a Muzikoterapeutického centra Nordoff-Robbins v Londýně, Velká Británie. Z tuzemských odborníků vystoupí například prof. PaedDr. Milan Valenta, Ph.D, Universita Palackého v Olomouci. Z uměleckého spektra budou představeny výtvarná díla progresivního italského malíře Riccarda Rommozziho, člena klubu malířů ARTMARCHE a výherce prestižní artistické soutěže Premio Arte 2009.

  Konference i následný program je určen především pro logopedy, sociální pracovníky, lékaře, zdravotnické pracovníky, osoby s narušenou komunikační schopností a jejich rodinné příslušníky, studenty speciální a sociální pedagogiky.

  Více informací, včetně elektronické přihlášky, naleznete na www.denkoktavosti.cz.

  Jakub Ostrý, marketing manager

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.