Mezinárodní den porozumění koktavosti 2011

Levné dárky, best dárky
 • Mezinárodní konference na téma Inkluzivní vzdělávání osob s poruchami komunikace za účasti předních odborníků na tuto oblast se koná 18. 10. u příležitosti 10. ročníku Mezinárodního dne porozumění koktavosti, který pořádá světově uznávaná organizace The Stuttering Foundation v sále E Kongresového centra brněnského výstaviště v rámci mezinárodního veletrhu MedicalFair Brno a doprovodného programu veletrhu Rehaprotex.

  Pořadatelem konference je Občanské sdružení LOGO ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO, která dlouhodobě spolupracuje s předními světovými organizacemi zabývajícími se narušenou komunikační schopností, zejména pak koktavostí.

  Mezi hlavní hosty konference patří Renata Ježková, ředitelka odboru speciálního vzdělávání, prevence a institucionální výchovy MŠMT a Zuzana Kaprová, členka Sboru reprezentantů ministerstev školství v oblasti prevence, speciálního vzdělávání a institucionální výchovy MŠMT.

  Dalšími hosty tohoto ročníku jsou profesorka Marie Vítková, proděkanka pro vědu, výzkum a doktorská studia, působící rovněž jako vedoucí katedry speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Masarykovy university, Pavla Baxová, ředitelka občanského sdružení RYTMUS, Dagmar Zápotočná, předsedkyně občanského sdružení APLA. Za Soukromou kliniku LOGO vystoupí Ilona Kejklíčková, jednatelka a přednostka Soukromé kliniky LOGO se specializací soudní znalkyně v oboru klinická logopedie a uznávaná odbornice na problematiku narušené komunikační schopnosti, koktavosti. Zahraničí bude reprezentovat Camille Latimier, koordinátorka Alternativní zprávy o naplňování Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením, ředitelka sekretariátu SPMP.

  S praktickou ukázkou terapeutického přístupu vystoupí Petr Staníček, primář logopedického oddělení na Soukromé klinice LOGO společně s Manuelem Elvírem, asistentem skupinových terapií a klientem zmíněné kliniky.

  Konference i následný program je určen především pro logopedy, psychology, pedagogické a sociální pracovníky, osoby s narušenou komunikační schopností a jejich rodinné příslušníky, studenty speciální a sociální pedagogiky.

  Eva Přikrylová, projektová manažerka, psycholožka

  Jakub Ostrý

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.