Módění # 2

Levné dárky, best dárky
 • Leporelo+ představí v pořadí již třetí produkci zaměřenou na prezentaci oděvního designu a práce nadcházející generace českých návrhářů. Akce s názvem Módění # 2 se uskuteční ve večerních hodinách dne 16. listopadu 2011 v Domě umění na Malinovského náměstí v Brně.

  Listopadové Módění se inspirovalo tvorbou, která na sebe upozornila v rámci letošního Designbloku. V první řadě nabídne kolekci pro jaro/léto 2012 návrhářky Zuzany Kubíčkové, kterou připravila společně s Oldřiškou Křížovou pod společnou značkou ZK DRESSING. Návrhářka Zuzana Kubičková o kolekci J/L 2012 tvrdí: „Je to má první kolekce splňující atributy malosériové oděvní linie, určené jak pro běžný den, tak pro speciální příležitosti. Vždy jsem si přála, aby mé oděvy lidé nosili a cítili se v nich dobře. Doufám, že můj první krok jde správným směrem.“ Oldřiška Křížová dodává: „Koncepce prezentace, jak fotografické, tak vlastní performance, vychází z inspirace fiktivního příběhu manželek a žen architekta Josefa Hoffmanna.”

  Autorem oděvů, které byly součásti projektu Osvěcím, jenž nás svou multimediální expozicí v rámci designbloku´11 upozornil neobvyklým způsobem, je designér Michal Bým. Projekt Osvěcím je založen na prezentaci nejen Michala Býma ale i dalších umělců, podílejících se na zvukových a audiovizuálních výstupech, které jsou součástí show.

  Prezentace v rámci Módění mají zároveň zajistit prostor pro studentskou nebo absolvenstkou práci studentů z oboru. Tentokrát jej svou magisterskou prací – kolekcí s názvem Eternal Seekers vyplní designérka a studentka módní tvorby pocházející z Brna Anna Cichá.

  Po ukončení přehlídek v rámci Módění budou návštěvníkům Domu umění přístupné instalace ukázek z vybraných kolekcí i po několik následujících týdnů. Cílem těchto událostí je prezentace současné tvorby mladých oděvních designérů, studentů z oboru, ale i dalších umělců jejichž tvorba zasahuje do módní scény za účelem přiblížení jejich práce veřejnosti, zvýšení povědomí o jejich existenci a podpory její propagace. Vstup na módní přehlídky je proto vždy volný.

  Svou účast na přehlídce potvrdila řada osobností, jako je například spisovatelka Sylva Lauerová, která se na módních přehlídkách v Domě umění v minulosti sama podílela jako choreografka. Partnery projektu jsou FINEZZA design s.r.o., Franck Provost Brno, Agentura Henry Ricko a RENOCAR a. s. MINI Brno. Mediálními partnery jsou Lidové noviny, Lidovky.cz, Protisedi.cz, magazín WORN, Rádio R a Dezzignpoint.cz

  Pořadí přehlídek dne 16. listopadu ve 20.00:

 • 1. Anna Cichá – Eternal Seekers
 • 2. Michal Bým – Osvěcím
 • 3. Zuzana Kubíčková & Olo – ZK DRESSING J/L 2012

  Více informací o autorech:

 • Zuzana Kubíčková

  Návrhářka absolvovala Vysokou školu umělecko-průmyslovou, ateliér Módní tvorby pod vedením Josefa Ťapťucha v roce 2009. Oponenturu její diplomové práce s názvem Zima zpracovala návrhářka Denisa Nová. Autorka absolvovala několik odborných stáží na univerzitách ve Francii na École Supérieure des Arts Appliqués, Paris a na Islandu. V roce 2009 byla autorka za tuto kolekci oceněná Národní cenou za studentský design ve dvou kategoriích. Zároveň byla s kolekcí nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii objev roku a Módní designérku roku a zařazená do finále soutěže Top Styl Designer. V roce 2010 se zařadila mezi čtyři nejúspěšnější finalisty celonárodní soutěže Shooting Fashion Stars v centru současného umění DOX. Během své kariéry prezentovala svou práci v rámci řady přehlídek a soutěží v České republice i v zahraničí, mezi něž patří i český Designblok. V autorské tvorbě spolupracovala s Oldřiškou Křížovou pod značkou OLO-DRESSING. V současné době však žije v Miláně, kde pracuje s Oldřiškou Křížovou pod novou fúzí značek ZK DRESSING.

  Foto: Ondřej Janů // modelka: Simona Janů a Olo // make-up: Koyko Endo.

 • Anna Cichá

  Anna Cichá se narodila v roce 1986. Po absolvování střední uměleckoprůmyslové školy oděvní vystudovala Oděvní design na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně u Mgr.art Márie Štranekové, Atr.D. Zde na jaře 2011 diplomovala s magisterskou prací Eternal Seekers. Se svými kolekcemi se řadí mezi nejvýraznější absolventy zlínského ateliéru, kde v současné době působí na pozici asistenta. Kolekce byla vytvořena pro hudební projekt Lenky Dusilové a Beaty Hlavenkové. Kolekci tvoří soubor modelů, primárně určených k produkcím na jevišti. Průvodními přívlastky kolekce jsou: jednoduchost s funkčností, kořeněné střídmou extravagancí. V současnosti autorka tvoří pod značkou ANNACC.

  Foto: Milan Bureš // postprodukce: Radoslav Cichý // modelka: Nela Kovalčíková //

 • Michal Bým

  Designér se narodil v roce 1988. Absolvoval studium v ateliéru kresby a typografie Karly Hoffmannové a navázal studiem v ateliéru užité a reklamní grafiky. Následovala práce art-directora, při níž se začal oděvnímu návrhářství věnovat a vytvořil několik autorských konceptů. Společně s Janem Šafaříkem založili značku, art-wear-print platformu s názvem Coer La Poem. Ve spolupráci s Mojmírem Burešem a Ondřejem Anděrou (WWW) nedávno vytvořili stop-motion animaci I Will Bathe You in the Crystal Light of Aortic Aneurysm, jehož vernisáž se uskutečnila v mezinárodním centru současného umění Meet Factory v Praze. Tvorbu Michala Býma byla ve výběrovém řízení letos poprvé zařazena mezi vystavující v rámci Designbloku ´11. Ve své práci se snaží se nalézet rovnováhu mezi minimalistickými tvarovými formami, drží barevnou jednotnost, stálost. S oděvem pracuje jako s vlastní emocí, která jeho prostřednictvím prosakuje na povrch.

  Foto: Mojmír Bureš // modelka: Iveta Klimešová // hudba: Ondřej Anděra

  Olga Vrbíková

  http://www.facebook.com/pages/Leporelo/143400542368140

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.