Moravský rok dobude hrad Bouzov

Levné dárky, best dárky
 • Další přímý přenos společného projektu moravských stanic Českého rozhlasu Moravský rok, který letos putuje pro moravských a slezských hradech a zámcích, navštíví v sobotu 1. června 2013 majestátní hrad Bouzov.

  Jeho historie sahá až do 14. století a mezi první vlastníky patřili Búz z Bouzova, moravský markrabě Jošt nebo král Jiří z Poděbrad. Od roku 1696 jsou osudy hradu spojeny s Řádem německých rytířů. Byl to právě velmistr tohoto řádu, arcivévoda Evžen Habsburský, který se zasloužil o radikální přestavbu Bouzova, během níž získal hrad svou romantickou podobu, kterou známe dodneška.

  Toto v mnoha ohledech magické místo nám představí kastelánka Zuzana Šulcová, herec Igor Bareš, myslivec a písmák Jiří Ženožička a mnozí další. Projedeme se na ponících, přiblížíme atmosféru zdejšího Dne dětí, kuchař Peter Ontek připraví jednu osvědčenou rybí specialitu (Bouzov má totiž rybu ve svém obecním znaku) a nezapomeneme ani na posluchačskou soutěž o dárek z bouzovské sklárny. Hrát a zpívat bude skupina Quanti Minoris. Slovem provázejí Zora Ježková a Aleš Spurný, režii má Michal Bureš. Poslouchejte Český rozhlas Brno, Olomouc a Ostrava. Začínáme po desáté hodině v sobotu 1. června.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.