My House is Your House

Levné dárky, best dárky

Výstavní projekt My House is Your House neboli v českém překladu Můj dům je ti otevřen, je zaměřen na představení současné nejmladší tvůrčí generace publiku v sousední zemi. Na základě kontaktů s uměleckou skupinou působící v Mnichově v ateliérech a galerii Domags, a s uměleckou skupinou kolem drážďanské galerie a tvůrčích ateliérů Geh8, byla sestavena koncepce putovní výstavy, která v Praze, Mnichově a Drážďanech představí umění mladých autorů koncentrovaných v tak blízkých kulturních centrech, jejichž umění je jim však vzájemně skoro neznámé.

Společnou více než roční prací kurátorů byl zkonstruován projekt, který v rámci putovní výstavy představí vybrané autory ve třech městech.
Výstavy se účastní autoři činní v různých médiích, vybraní kurátory zodpovídajícími za danou metropoli. Jejich výběr se řídí kvalitativním měřítkem, a přestože jde o autory mladé, z velké většiny teprve absolventy vysokých výtvarných škol, jde o autory, jejichž jména se v daném regionálním kontextu objevují často a to v souvislostech s udílením cen nebo významnými výstavními projekty.
Výstava tak má mít charakter představení toho nejlepšího v mnoha médiích, co se v dané oblasti na poli současného mladého umění odehrává. Zároveň také očekáváme užší propojení scén, na nichž zahraniční autoři budou v rámci doprovodných večerů a workshopů přítomni.

AUTOŘI:

Dresden:
Paola Alborghetti (Painting), Tina Beifuss (Objects), Paul Elsner (Sculptural Objects), Eckehard Fuchs (Painting), Michiko Nakatani (Sculptural Objects), Elke Schindler (Sculptural Objects)

München:
Florian Huth (Photography), Katrin Petroschkat and Barbara Herold (Sound Installation/Performance), Yoshiuki Miura (Sculpture), Isabelle Dyckerhoff (Painting), Gotlind Timmermanns (Painting), Hau Chun Kwong (Paper cuts)
Prague:
David Demjanovič (Installation), Igor Grimmich (Painting), Lukáš Miffek (Painting), Martin Salajka (Painting), Dan Trantina (Installation), Jakub Nepraš (Video)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.