Na hradě to žije dětmi!

Levné dárky, best dárky

Špilberk myslí na děti. Pokud zavítáte v měsíci lednu na brněnský hrad Špilberk s dětmi, nezapomeňte se vydat do výtvarné dílny, kterou připravilo Muzeum města Brna k výstavě grafiků a ilustrátorů Zdeny a Václava Kabátových. Děti se zde projevují způsobem jim nejvlastnějším, pomocí hry a tvorby, tedy aktivním způsobem poznávání.Ve vystavených ilustracích předškolní děti i malí školáci nacházejí inspiraci při objevování postaviček lidských i zvířecích, na první pohled skrytých ve stromech či obývajících prostředí obyčejných i pohádkových příběhů. Fantazii podněcují například i tajemná vznášedla a létací stroje, další bohatství dětským pohledům nabízí ke zkoumání prostorové modely fantastických postav, vystupujících v dětské ilustrované knižní tvorbě. Děti se tak osobně seznamují se skřítkem Hodináříčkem, Kropuchou nebo vitrínou doličných předmětů detektiva Pankráce Tangenta. Čeká na ně také oblíbený dětský model hradu s hledací soutěží a pokladnicí na správné odpovědi, která se ke konci výstavy dočká slosování a odměnění některého z malých detektivů.

Výtvarný doprovodný program k výstavě je pro děti připraven ve dvou variantách. V podobě výtvarné dílny pro školní třídy a pro děti v doprovodu rodičů. Děti, které přijdou ve větší skupině, obvykle se školou, čeká program vedený výtvarnicí-lektorkou. Děti si hravým způsobem prohlédnou výstavu a tvoří vlastní ilustrovanou knížku-leporelo kombinací techniky kresby a grafiky – tisku z výšky. Na děti v doprovodu rodičů čeká samoobslužná dílna kreslení barevnými pastely. Všechny práce, které zde vznikají, se ještě čerstvé vystavují v prostorách přímo sousedících s výstavou.

Pro znevýhodněné děti ve školních skupinách jsou navíc k dispozici mladí asistenti – studenti z kateder speciální pedagogiky a výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Na program pro školy je třeba se předem objednat u MgA. Barbory Svátkové, tel. 542 123 635 (v odpoledních hodinách), svatkova@spilberk.cz.

Michaela BudíkováCena vstupného 20 Kč na dítě.

Foto Miloš Strnad, Stanislav Havlík

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.