Ne militarizaci veřejných vědeckých institucí

Levné dárky, best dárky

Iniciativa Ne základnám

zásadně protestuje proti snahám Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV) a vládních politiků zapojit veřejné výzkumné instituce do zbrojního výzkumu. Ve středu 16.1. má MZV konat seminář za účasti generála Oberinga k zapojení českých firem do zbrojních zakázek v souvislosti se snahou vybudovat na našem území americkou radarovou základnu. Na této akci by se měla dosud nespecifikovaným způsobem podílet také Akademie věd ČR, které MZV poslalo nabídku na ,,zapojení české vědy, výzkumu (…) do systému protiraketové obrany USA“. Tuto agendu má na MZV na starosti poradkyně ministra paní Kateřina Weissová.Zásadně protestujeme proti tomu, aby bylo vědecké zkoumání podřizováno vojenským zájmům. Jsme přesvědčeni, že pouze civilní výzkum, pokud bude podpořen dostatečnými prostředky z veřejných rozpočtů, je silou inovace a pokroku.


Protest proběhne ve středu 16.1. od 9.00h před MZV.


Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní šest desítek organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.

Jan Májíček, Ivona Novomestská, Ing. Jan Tamáš PhD.

You may also like...

1 Response

  1. Anonym napsal:

    A když to bude iniciovat a schválí NATO,( to znamená všechny členské země) to nikomu vadit nebude? Vždyť to bude úplně stejné. Nikdo o tom nic neví , všichni protestují je to demagogie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.