Ne základnám na celoevropském protestu

Levné dárky, best dárky

Iniciativa Ne základnám zorganizovala výpravu na celoevropské dny protestů, které se konaly 14. – 16. 12. v italském městě Vicenza.

V rámci třídenního protestu vystoupili její zástupci jak na debatních fórech, tak na celoevropské manifestaci, které se zúčastnilo na 100 000 lidí. Účastníci protestů byli ze všech koutů Evropy. Proti obvyklé nálepce antiamerikanismu vystoupila řada aktivistů z USA, kteří se přijeli podělit o své zkušenosti. Na demonstraci promluvil také nositel Nobelovy ceny za literaturu, herec a dramatik, Dario Fo, který ve svém projevu řekl, že vláda, která neposlouchá lidi, si kope svůj vlastní hrob.
Protestů se zúčastnil také starosta města Jince a člen Ligy starostů proti radaru, Josef Hála.
Iniciativa Ne základnám zaujímala při protestech rovnocenné místo s místní iniciativou No dal Molin, což jen potvrzuje náš důraz na mezinárodní spolupráci a dialog mezi lidmi všech národů. V příloze zasíláme několik fotografií z protestů. Fotografie nesoucí název ,,corriere_della_sera“ je naskenovaná ze stejnojmenného italského deníku. Fotografie v tiskové kvalitě jsou na požádání k dispozici.

Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní přes padesát organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.

Jan Májíček,
Ivona Novomestská,
Ing. Jan Tamáš PhD

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.