Několik fakt o zkoušce sirén

Levné dárky, best dárky

Ani jsme se nenadáli a měsíc uplynul jako voda. Zítra to zaručeně poznáte až vám u oběda zaskočí knedlík v krku. Vnímavější z vás už zřejmě seznali, že asi proběhne zkouška sirén. Je to přesně tak. Každou první středu v měsíci, v pravé poledne, v každém městě evropské unie zaskakuje lidem v krku ekvivalent knedlíku, ale přitom vám kde kdo od tam odpoví: „Jo, to je u nás taky, je to uplná pi…., ale znám“.Minulý měsíc toto téma vyprovokovalo bouřlivou diskuzi, do které musel zasáhnout dokonce sám Mirek Dušín, tak jenom v kostce to, co zkoušce sirén dlužíme.
Na oficiálních stránkách Brna jsou k tématu zkouška sirén skoupí. Resp. pro jistotu neuvádějí nic. Za to náš partner City Utrecht informuje svoje občany do důsledku perfektně. Když má prostě holanďanovi zaskočit gouda v krku, tak chce vědět proč.

Brno v českém kontextu, není vyjímkou. A tak s ohledem na to, že odkaz č. 1 na Google má heavy metalová kapela Zkouška sirén, vlastně překvapí, že poměrně nejucelenější informaci o tomto aktu u nás obecně, zprostředkují stránky brněnské městské části Brno sever.

Nikde jsem se však nedočetl, proč se ale ten hardware musí zkoušet tak často.

A co stěrače? Stírají? Stírají..

You may also like...

3 Responses

 1. krutek.info napsal:

  Podle směrnice Evropské komise jsou všechny členské státy EU povinny přijmout opatření vedoucí k zabezpečení funkčnosti prostředků veřejné výstrahy v těch místech, kde se nachází více než 300 obyvatel. Ve většině evropských zemí probíhá zkouška jedenkrát měsíčně.

  kdyz uz se ten clanek jmenuje nekolik fakt o zkousce siren, tak at tu nejaka ta fakta sou a ne jen obvykle redakcni plky na tema totalitni policejni stat versus aninevimkdo. btw, kdyz je tu takova nesvoboda, ze jeste neznicili tento server…

 2. ma napsal:

  VAROVNÝ SIGNÁL A JEHO VÝZNAM
  Varovný signál je stanovený způsob aktivace koncových prvků varování obyvatelstva před hrozící nebo nastalou MU. Varovný signál „Všeobecná výstraha“ se vyhlašuje v případě, kdy může dojít nebo došlo k ohrožení životů a zdraví obyvatel v důsledku živelné pohromy (např. povodeň), havárie s únikem nebezpečných látek do životního prostředí (havárie v chemickém závodě, ve skladu chemikálií nebo při dopravní havárii, havárie v jaderném energetickém zařízení nebo jiná havárie s únikem radioaktivních látek do životního prostředí). Signál může být vyhlašován třikrát za sebou v tříminutových intervalech.
  Po akustickém tónu sirény bude následovat tísňová informace z hromadných informačních prostředků (republiková, regionální a místní působnost) pro obyvatelstvo o hrozící nebo vzniklé mimořádné události.

  viz: http://www.praha3.cz/article.asp?id=3967

  web městské části Praha 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.