NETRADIČNÍ Mezinárodní den dětí

Levné dárky, best dárky

V neděli 28. května 2006 proběhne v CVČ Lužánkách – pobočce v Lánech netradiční oslava
Mezinárodního dne dětí
.
Nezvyklý a originální program letošního MDD, který odstartujeme ve 14:00, se bude skládat zejména z mezinárodních her od Filipín přes Kavkaz, Afriku po Jižní Ameriku, z vaření tradičního kavkazského boršče na ohni, který připraví rodilá Čečenka, jež zde s početnou rodinou nedávno získala azyl, a z malování trvalými barvami na veliký plot obklopující areál. Kolem páté hodiny odpolední proběhne exhibice hasičského zákroku přímo v areálu, po němž už bude následovat hostina u ohně.
Neméně pestrá bude i účast dětí. Kromě dětí českých zde budou děti z Čečenska, Palestiny, Somálska, Arménie, Ingušska, Mongolska, Kazachstánu. Děti a jejich doprovod budou převážně lidé, kteří nyní žijí v azylových zařízeních v okolí Brna, kde čekají na vyřízení jich žádosti o azyl. Zbytek budou lidé, kteří měli to štěstí a azyl již dostali a nyní žijí v Brně.
Jsme rádi, že tentokrát bude den dětí vskutku mezinárodní.
Akci připravují CVČ Lužánky-Lány, NESEHNUTÍ, Waldorfská škola v Líšni. Finančně byla podpořena radnicí v Brně-Bohunicích, Hasičským sborem v Brně, Nadací Naše dítě a individuálními dárci.

Kontaktní osoba:
Radim Ošmera, NESEHNUTÍ, tel: 603-531-118

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.