Nominace pro Car Men

Levné dárky, best dárky

Taneční film Car Men, který vznikl vloni v koprodukci NPS (nizozemské veřejnoprávní televize) a Televizního studia Brno ČT, je nominován do finále prestižního festivalu zábavných a uměleckých pořadů Rose d´Or (Zlatá růže) ve švýcarském Luzernu. Festival se koná v termínu 5. – 9. května 2007.
Filmová taneční groteska Car Men je dílem slavného choreografa českého původu Jiřího Kyliána a holandského režiséra Borise Pavala Conena. Nový původní taneční film, který diváci České televize viděli v premiéře 3. března 2007, je inspirovaný Bizetovou hudbou a starými holandskými černobílými groteskami z prostředí automobilových závodů. Snově reálný a humorně nostalgický příběh je vyprávěný moderní taneční řečí na věčné a univerzální téma lásky.

Hlavními hrdiny jsou dvě dvojice tanečníků souboru Nederlands Dans Teater III – a legendární vůz Tatra 87. Carmen totiž není to stejné jako Car Men – vyzývavá operní hrdinka podléhá vášni pro automobily stejně jako Car Men – Muži aut. Nizozemsko-česká koprodukce byla natáčena v létě 2006 v imaginativní atmosféře severočeské hnědouhelné pánve. Za kamerou stál belgický kameraman Walther Vanden Ende, který natočil např. slavný film Farinelli. Jedná o první Kyliánovu choreograficko-režijní práci pro kameru. Car Men je pouze filmová, na jevišti se neobjeví.

V Brně dne 21. března 2007
Hana Orošová, tisková mluvčí ČT TS Brno

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.