Nový projekt Českého rozhlasu Brno MORAVSKÁ RODINA

Levné dárky, best dárky

Letošní rok je pro Český rozhlas Brno
(ČRo Brno) zvlášť významný, neboť před 85 lety tehdejší brněnský Radiojournal zahájil své vysílání. Projekt putování po 85 obcích Jihomoravského a Zlínského kraje spojí oslavu výročí stanice s podporou regionů, které pokrývá svým vysíláním. Od 2. března do 26. června 2009 tak každý všední den představí ve svém vysílání posluchačům jednu obec. Součástí je i hledání talentovaných místních osobností.
Český rozhlas Brno se dlouhodobě snaží přinášet ve svém vysílání posluchačům pořady, které reagují na jejich každodenní potřeby, a proto i oslava osmdesátých pátých narozeniny stanice bude probíhat v co největší blízkosti s posluchači. „Cílem projektu je přiblížit ve vysílání, jak se žije na různých místech na Moravě, a být našim posluchačům dobrým společníkem,“ doplňuje k projektu jeho autor šéfredaktor Jaromír Ostrý.

V pondělí, ve středu a v pátek se bude vysílání věnovat vesnicím, městysům a městečkům jižní Moravy. Úterky a čtvrtky budou patřit Zlínskému kraji. V ranním vysílání v rámci soutěže posluchači odhalí, kterou obec v daný den ČRo Brno navštíví. V dopoledním pořadu Apetýt nebude chybět místní recept od vyhlášené kuchařky či kuchaře z navštívené obce. Recepty se stanou podkladem pro vydání jistě zajímavé kuchařky.

S mikrofonem se ČRo Brno zavítá za kronikáři, do školek a škol či místních knihoven. Ve zpravodajských a kontaktních pořadech se posluchači dozví příběhy, zajímavosti a kuriozity a také o zajímavých osobnostech a rodácích navštíveného místa. Celodenní mapování jednotlivých obcí vyvrcholí vystoupením muzikantské či muzicírující rodiny žijící v obci. Jejich zaznamenané vystoupení se stane součástí soutěže o nejlepší moravskou hudební rodinu. V poledním a podvečerním hudebním pořadu Morava krásná zem věnuje ČRo Brno písničku obyvatelů navštívené obce a dobrovolným spolkům, které v obci působí.

Český rozhlas Brno je dlouhodobě nejposlouchanější stanicí Českého rozhlasu. Jeho týdenní poslechovost dosahuje v současnosti asi 300 tisíc posluchačů. Moravská rodina by měla do vysílání přinést větší interaktivitu a rozmanitost, díky živým autentickým vstupům řady místních osobností. Navštívené místo představí ČRo Brno lidově řečeno „od hlavy až k patě“. Posluchači se mohou zapojit do soutěží a hlasování.

Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.