Nový televizní seriál Černá sanitka

Levné dárky, best dárky

Televizní studio Brno České televize, ve spolupráci se společností Frmol, s.r.o., začalo natáčet nový televizní seriál Černá sanitka.

Pořad mapuje známé městské legendy, moderní pověsti a fámy. Kombinuje dramatickou tvorbu s prvky dokumentu a publicistiky. Seriál vychází ze stejnojmenné knižní sbírky etnografa Petra Janečka. Ve vysílání České televize se objeví v září 2008.

Černá sanitka je nejen názvem celého seriálu, ale i jednou z městských legend, kterým se tvůrci budou věnovat. Z těch dalších jmenujme alespoň příběh Zmizelá babička, Rozsvěcet se nevyplácí, Sama v autě či Dobrou chuť.

Pořad vychází ze stejnojmenné knižní sbírky etnografa Petra Janečka. Jednotlivé městské legendy posloužily jako základ hraných, často děsivých, jindy naopak komických historek, po kterých v každém dílu následuje publicistická část. Ta sleduje nejen historii a věrohodnost příběhu, ale také okolnosti jeho vzniku, šíření a popularity. Většina dílů televizního seriálu reflektuje vždy jen jednu legendu, ojediněle se historky prolínají.

Všemi díly seriálu provází Roman Zach. V jednotlivých příbězích se objeví řada herců, ovšem každý jen v jedné epizodě. Např. Kamil Pulec, Bohuslav Klepl, Jitka Schneiderová, Jitka Sedláčková, Tereza Voříšková a další.

Natáčení začalo letos v dubnu a potrvá do konce června 2008. Štáb natáčí na různých místech v Čechách i na Moravě, například v okolí Máchova jezera a hradu Bezděz, v Doksech, v Brně a Praze. Jeden díl se bude natáčet v Paříži, část jiného dílu zase za hraničním přechodem Krompach v Německu.

Nápad režiséra Mojmíra Kučery zpracovat Černou seriálu do podoby televizního seriálu zaujal brněnskou dramaturgii začátkem loňského roku. Už na jaře 2007 vznikla základní podoba televizního formátu.

Na literární přípravě jednotlivých scénářů se podílí skupina scénáristů pod vedením Jana Stehlíka.
Režie: Mojmír Kučera a Jiří Novák
Hlavní kameraman: Vít Bělohradský
Dramaturgie: Jiří Šimáček a Lukáš Franta
Stopáž jednotlivých dílů: 26 minut


Hana Orošová

Foto: archiv ČT Brno

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.