O Semtexu, anarchii a těchto stránkách

Levné dárky, best dárky

Včera jsem se bavil s jedním kamarádem a ten mi tvrdil, že prý tyto stránky nemůžou být informacemi z Brna, když tady ani nebyla zmíňka o nedávné kulturně společenské akci na čerstvém vzduchu honosící se názvem energetického nápoje, se stejným názvem, jako má známá plastická výbušnina české výroby….Ano, je pravdou, že tady až do této chvíle o této akci zmíňka nebyla, protože, popravdě řečeno, když už je o tom zmíňka všude, nevím, proč bych to měl taky kopírovat. Navíc už jsem starší a na takové akcičky moc nejezdím, nemůžu je tedy ani hodnotit. Navíc pokud by tady o té párty zmíňka byla, hned by se našel někdo, kdo tyto stránky pravidelně navštěvuje a vyčetl by nám, že jsme tím černým výlepem Brno polepili zase my, stejně jako to zde udělal, když zde byla zmíňka o koncertě Prodigy.

Nemyslím si, že se musím vyjadřovat ke všemu, co se v Brně děje a stejně tak si beru právo vyjadřovat se na těchto stránkách i k věcem mimo Brno, protože i to jsou svým způsobem informace z Brna, protože to je názor můj, brňákův.

Taky poslední dobou kolem sebe slýchám, že prý dělám anarchistické stránky. To mi připomnělo příhodu, která se mi stala někdy krátce po té, co americká armáda zahájila invazi do Afgánistánu. Na Traubce se se mnou dal nějak do řeči starší pán na téma záchrany čápů někde u něj na chalupě, debata to byla zajímavá, takže jsme se přesunuli po zavíračce do Mýdla, kde do mně i do sebe pán naléval další a další panáky, až nakonec celá tato nevinná debata vyústila v to, že po mně chtěl vědět, jestli jsem teda ten anarchista, nebo jen pitomej ekolog co se přivazuje k Temelínu, a že pán studoval někde v Moskvě nějakou politologickou školu a na ty afgánce by lil napalm, stejně jako to dělali američani ve vietnamu.

Vzhledem k tomu, že mi však nebyl schopný vysvětlit, co si vlastně představuje pod tím pojmem anarchista, nebyl jsem já schopný na jeho neustále kladenou otázku odpovědět. Pán nakonec celou debatu kolem páté hodiny ranní uzavřel tak, že nejsem ani anarchista ani ekolog, ale jenom blázen a že musí odejít, jinak by mi musel dát do držky. Na stole po něm zůstala jen navštívenka na nějakou soukromou bezpečnostní agenturu, kde tento pán dělal ředitele a od té doby jsem ho už neviděl, stejně jako jsem ho neviděl nikdy předtím.

S odstupem času však můžu říct, že pokud je svobodné vyjadřování se ke světu, ve kterém žiju, ať už formou textu, nebo obrazu, s názory třeba jen trochu odlišnými, než má někdo druhý (jako třeba, že zabíjení lidí, kdesi v dalekých, údajně barbarských, zemích, z ocelových ptáků je špatné), anarchií, ano v tom případě jsem anarchistou, stejně jako jsem zelenou zhulenou žabičkou, magorem a dalšími výrazy, které za tyto stránky dostávám a určitě ještě od anonymních primitivů dostanu.

You may also like...

1 Response

  1. Jůlie Kubíčková napsal:

    Já bych k tomu jen podotkla, že tyto stránky obsahují – srovnám-li všechny weby s brněnskou tématikou – rozhodně nejvíce aktuálních informací o dění v městě Brně a jsou také nejlépe naprogramované, uživatelsky příjemné a na pohled moc pěkné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.