Občanské sdružení věřitelů Jakuba Patočky

Levné dárky, best dárky

Patočka prodal Literárky. Socanům, konkrétně občanskému sdružení bývalého ministra zemědělství Jana Mládka s názvem Právo, solidarita a informace, o.s., které vzniklo v září loňského roku a sídlí ve vesničce nedaleko města Tábor. Patočka prodal Literární noviny a netají se tím že prodal dobře. Mnozí mu to přejeme, samozřejmě, je to frajer, bojovník za demokracii a dobrý táta tří skvělých dětí. A život se s ním rozhodně nemazlil, tak proč mu nepřát úspěch. Avšak Patočka není Mirkem Dušínem, na jeho cestě za ním zůstávají také lidé, kterým uštědřil v mnoha případech setsakramentsky ostrou lekci. Jeho životní heslo „účel světí prostředky“ a chladný pragmatismus přivodily pěkné řádce lidí nemalé trampoty. A problémy – mnohdy finanční. Jakub Patočka umí peníze (nebo jiné výkony) z lidí dostat, málokdy však získané prostředky vrací, málokdy se vůbec ohlíží a pokud vím, nikdy se těm, kterým, byť snad nechtěně, ublížil, neomluví. Všichni ti, kterých se Patočkova bezohlednost (dovedně skrytá pod maskou světce) v minulosti bolestně dotkla, mají nyní jakous takous šanci na satisfakci. Zakládáme totiž Občanské sdružení věřitelů Jakuba Patočky! Nebo tak něco. Ve společném postupu je síla! A vyzýváme všechny, komu zůstal dlužen aby se probudili – teď je ta pravá chvíle – protože pokladna Jakuba Patočky dnes určitě není prázdná.

You may also like...

4 Responses

 1. Anonym napsal:

  Nedělejme z Patočky démona. Vím, že se ve snaze prosadit své záměry a zájmy dokáže řídit jezuitským heslem o účelu, který prostředky světí, nelíbí se mi ani jeho zaujatost vůči současným Zeleným (ačkoli Bursíkovu tandemu nijak nefandím). Ale „občanské sdružení věřitelů“ ? On za léta, kdy Literární noviny převzal, udělal z nich dosti čtivý týdeník. Já do něj přestal psát z důvodů svých uvedených výhrad, ale démonizovat Jakuba Patočku nehci a nebudu.
  Jiří Vančura

 2. Dr.SmLADEK napsal:

  Takovej titul může koupit jenom trotl nebo socan :)

 3. Anonym napsal:

  To Někdo:
  JP udělal z Literárních novin čtivý týdeník. Dodávám: čtivý ale jak pro koho.

 4. jakub vaníček napsal:

  trotl nebo socan? srovnáme-li úroveň textů, které v litn vycházejí, můžeme hovořit o kvalitních a intelektuálně poctivých pracích. samozřejmě, ne vše může být dokonalé zcela. dva předchozí příspěvky jen dokládají, že na litn něco je, když někomu tak vulgárnímu pijou krev. výše zmíněné občanské sdružení by se mělo zaměřit na jiné „démony“, třeba ty, jejichž konání se dotýká statisíců lidí na celém světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.