Ocenění pro Tváře domů

Levné dárky, best dárky

V letošním 10. ročníku soutěže s podtitulem Média na pomoc památkám získal 2. místo tvůrčí tým Centra dokumentární a hudební tvorby Televizního studia Brno ČT, dramaturgyně Nora Obrtelová a režisér Pavel Jirásek, za jeden z dílů magazínu Styl nazvaný Tváře domů. Pojednává o problémech oprav starých domů.

Magazín Styl je pořadem o současném designu. Díl nazvaný Tváře domů vysílala Česká televize v premiéře loňského 6. října. Autoři se v něm věnovali fasádám starých domů, které přirovnávali k lidskému ošacení. Jsou podle nich designem, kterého se dotýkáme každý den, a který nám navozuje zásadní pocit z místa, kde se nacházíme. Každý z domů nese svou designovou originalitu, kterou můžeme rekonstrukcí podpořit nebo naopak navždy zničit.

Pořadatelem soutěže Média na pomoc památkám je spolu se Syndikátem novinářů občanské sdružení na záchranu kulturních památek Pro Bohemia pod záštitou Výboru pro vzdělávání a kulturu Senátu Parlamentu ČR. Cílem soutěže je zvýšit zájem veřejnosti o kulturní dědictví, zejména o architektonické památky a jejich záchranu, a získat média pro tento záměr.

Není to poprvé, co Televizní studio Brno slavilo v této soutěži úspěch. Například v roce 2006 získal za dokument Uprostřed průmyslového věku získal cenu režisér Pavel Jirásek a za pořady Mezi dveřmi je AG a Hluchá místa v Brně Arnošt Goldflam. Hana Orošová, tisková mluvčí Televizního studia Brno, získala mimořádné uznání za sbírku na pomoc vyhořelému hradu Pernštejn, kterou iniciovala a organizačně zajišťovala.

Hana Orošová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.