Odborník: 40 milionů za kamerový systém? Krádež!

Levné dárky, best dárky

„Jestliže „město“ zaplatilo více než 40 milinů korun za 18 monitorovacích kamer, pak se zde jedná s největší pravděpodobností o krádež, nebo, lépe řečeno, o tunelování veřejných prostředků“ říká odborník na danou problematiku, který si však vzhledem k mafiánské povaze brněnské komunální správy nepřeje být jmenován. „Takto drahé přístroje vpodstatě v hodnotě menšího rodinného domu nebo luxusního bytu snad ani nejsou na trhu“, dodává. „To místo nákupu těch pár kousků železa, káblíků, plastu a tištěných spojů mohli postavit nebo opravit celou ulici,“ míní. „Skutečná hodnota těch krámů nemůže být vyšší než jeden milion. Maximálně dva, včetně kabeláže. A jestliže tuto nákladnou investici „do bezpečí Brňanů“ navíc zdůvodňuje primátor města Roman Onderka, zní to, jako by se k tomuto zjevnému podfuku sám přiznával.“

Brno má tedy od nynějška v péči jedny z nejdražších kamer na planetě. Novináři z údajně renomovaných médií jen tupě hledí, přikyvují, nic je nenapadá. Napadne někoho podat trestní oznámení na neznámého pachatele? O tom panují pochybnosti. Zdá se Vám to tu v pořádku?

You may also like...

3 Responses

 1. iKanias napsal:

  Proč by měl novinář podávat trestní oznámení? Přinesl jen informaci, které by sis třeba ty sám – vůbec nevšiml! A je tady od toho, aby o věcech referoval, ne o nich rozhodoval. Když už píšeš článek, mohl by sis alespoň tyto základy ozřejmit.
  Zajímavé je, že ty sám ses pod svůj článek – kterej nabádá k podání trestního oznámení – raději hrdinsky nepodepsal! Víš o tom, že to tvou výpověď to snižuje na úroveň popelnicových story, že?
  Ale nejvíce mě pobavila věta „údajně renomovaná média“… Tos četl někde v metru na hajzlu nebo ti to pošeptalo ve snu do ucha tvé odvážnější já? Můžeš mi prosím vysvětlit, co je to za informacie… A kdo vlastně média renomuje, kdo z nich dělá lepší a horší…. A prosím tě, nemohl bys – když už budeš v tom vbysvětlování – napsat něco o tom, proč je svět plnej zlodějů a lhářů, kteří si to, že jsou zloději a lháři sami vůbec nepřipouštějí? Díky…

 2. Anonym napsal:

  na hajzlu, jo. tam.

 3. red. napsal:

  – není myšleno novináři, t.o. může a má podat každý občan, dozví-li se o zjevném zločinu. Myšleno kterýkoliv brňák, kterému vadí přemrštěná cena té zakázky.

  – autor našel tuto informaci v Rovnosti

  – podpis pod „článkem“ je

  – výraz „renomovaná média“ je běžně užívaný, některé německé deníky vycházející u nás si píší do záhlaví kupř. „nejdůvěryhodnější“ a „seriózní“ apod.

  – svět JE plnej zlodějů a lhářů a je povinností slušného člověka všemi dostupnými a nenásilnými prostředky proti tomu bojovat. A chce-li se někdo nazývat novinářem, nesmí „tupě koukat“ ale MUSÍ položit tu otázku: A pane primátore, není ta cena přemrštěná? Není to trochu moc, dva míče za kamerku? Za co přesně jste našich 40 prosím utratili, pane primátore? A protože tuto ani podobnou otázku žádný novinář v Brně nepoložil, pro autora z toho vyplývá, že TU ŽÁDNÍ NOVINÁŘI NEJSOU, jsou tu na pozicích novinářů jen technici – stylisté tiskových zpráv typu „už brzy bude líp“. Dělníci novin. Ale novináři, pane, ti tu nejsou. Byli by, jsou, ale NESMĚJÍ BÝT, já vím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.