Odmítněte násilí na ženách a dívkách, podpořte One Billion Rising!

Levné dárky, best dárky
 • Dne 14. února 2013 od 17:00 proběhne v Praze na schodech Národního muzea symbolické povstání – veřejné odmítnutí násilí na ženách a dívkách. Pořádající organizace se tak přidávají k celosvětovému hnutí „One Billion Rising“, které vyzývá miliardu žen a všech, kdo je respektují, aby vyšli do ulic, tancovali, povstali a požadovali ukončení násilí na ženách.

  Každá třetí žena na naší planetě zažije během svého života znásilnění či zmlácení. Hnutí „One Billion Rising“ považuje tento stav za nepřijatelný, snaží se proto upozornit na závažnost a rozsah násilí na ženách. Na svátek sv. Valentýna proto ve 189 zemích od Afghánistánu po Zimbabwe povstanou miliony lidí a vyjádří tak svůj nesouhlas. V České republice akci organizuje Česká ženská lobby ve spolupráci s Gail Whitmore (V-Day Prague) a Lindsay Stewart (Prague Film & Theater Center).

  „Hnutí One Billion Rising stojí o podporu všech, kterým není násilí na ženách lhostejné. Můžete jednoduše pomoci myšlenku šířit na Facebooku. Stačí vytvořit ceduli, že odmítáte násilí na ženách, povstat na nějaké vyvýšené místo, vyfotit se a fotku umístit na facebookový profil One Billion Rising – Prague,“ vysvětluje jedna z organizátorek, předsedkyně České ženské lobby Jana Smiggels Kavková.

  Akci můžete podpořit i osobně svou účastí na symbolickém povstání 14. 2. Účastníci a účastnice nejprve pozvednou své cedule, proč nesouhlasí s násilím na ženách. Zároveň se bude tančit na píseň Rise Up, Stand Up! Choreografie je společná a bude se tančit po celém světě, naučit se ji můžete na YouTube. Na závěr zazní dva krátké proslovy.

  Marcela Adamusová, organizátorka

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.