Organizátoři neonacistického pochodu hlásají rasismus a nesnášenlivost

Levné dárky, best dárky
 • Iniciativa Brno blokuje přináší informace o organizátorech neonacistického pochodu v Brně 1. května. Ohlašovatel pochodu Erik Lamprecht vyhrožoval romskému obyvatelstvu a vyskytuje se ve společnosti hajlujících neonacistů. Jeho spolupracovník Jiří Dudák organizuje neonacistické akce již léta a z propagace nacismu jej usvědčují výmluvné fotografie. Iniciativa Brno blokuje proto vyzývá k nenásilné blokádě pochodu organizovaného předními českými neonacisty.

  Iniciativa Brno blokuje přináší informace o neonacistech pořádajících pod hlavičkou Dělnické mládeže (DM) a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) pochod 1. května v Brně. Ačkoliv DM i DSSS spojení s neonacistickým prostředím popírají, veřejně dostupné informace usvědčují jejich funkcionáře z propagace nacismu, rasismu a nesnášenlivosti. A také z příslušnosti k neonacistickým skupinám.

  Ohlašovatel neonacistického srazu a následného průvodu Erik Lamprecht je předseda Dělnické mládeže, odnože DSSS, kterou vede Tomáš Vandas. Lamprecht uvedl v odpovědi na otázku vztahu DM a DSSS k romskému etniku, že: „… S troškou nadsázky si myslím, že kdybychom měli moc tady rozhodovat my, ten problém se vyřeší sám. Spousta cikánů by odtud odešla raději sama.” Z další fotografie je vidět, že Erik Lamprecht se pohybuje v prostředí hajlujících neonacistů a fotbalových násilníků.

  Na přípravě pochodu se s Erikem Lamprechtem podílí také tajemník Dělnické mládeže Jiří Dudák. V roce 2010 kandidoval za DSSS do parlamentu. V posledních letech se účastnil a promlouval na akcích zakázaného neonacistického Národního odporu. Fotografie ze serveru Antifa.cz (který použila jako zdroj i Vláda ČR v žalobě proti Dělnické straně) jej usvědčují ze sympatií k nacismu. Nechává se fotit s hajlujícími kamarády, pod vlajkou s hákovým křížem, s veteránem nacistických oddílů SS, v čepici těchto jednotek či se zpěváky neonacistických kapel. V tričku Národního odporu je zachycen přímo na stránkách Dělnické mládeže.

  Webové stránky pochodu na 1. máje mají stejnou doménu a zakladatele jako stránky zakázané extremistické a neonacistické organizace Národní odpor – odpor.org.

  „Z informací o pořadateli pochodu a jeho spolupracovníkovi je zřejmé, že jde o skalní a aktivní neonacisty. Přesto, že se snaží neonacistický pochod prezentovat jako oslavu Svátku práce, je jasné, že cílem je opět propagovat rasismus a šířit strach,“ komentuje informace mluvčí iniciativy Brno blokuje Jiří Koželouh.

  Iniciativa Brno blokuje proto vyzývá k nenásilné blokádě neonacistického pochodu 1. května v Brně, ve 13:00 v ulici Cejl. Nenásilnou blokádu podporují již nyní tři desítky českých osobností: moderátor Jan Kraus, herečka Táňa Fischerová, ekonom Tomáš Sedláček, zpěvačka Iva Bittová a mnoho dalších.

  Podporu rovněž vyjádřil Československý svaz bojovníků za svobodu: „Doporučujeme našim pobočkám zúčastnit se této blokády, neboť neonacistickému řádění je třeba postavit hráz z co největšího počtu slušných lidí a členové Českého svazu bojovníků za svobodu do tohoto počtu rozhodně patří.“

  „Úřady a policii jsme s informacemi o rasistickém a neonacistickém smýšlení organizátorů průvodu seznámili. Věříme, že tentokrát zakročí správně a nebudou neonacistickému průvodu čistit cestu. Nenásilnou blokádu považujeme za legitimní,“ dodává Irena Košíčková, další mluvčí Brno blokuje.

  „Blokující lidé budou bránit páchání trestného činu ´podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka,´ který je trestným činem proti lidskosti,“ upozorňuje Petr Porteš, mluvčí Brno blokuje.

  Mluvčí iniciativy Brno blokuje: Jiří Koželouh, Irena Košíčková, Petr Porteš

  Foto: archiv Brno blokuje

  Nenásilnou akci Brno blokuje organizují dobrovolníci a dobrovolnice různých názorů z různého prostředí a různého věku. Náklady akce financují z vlastních zdrojů. Nenásilná blokáda neonacistického pochodu není organizována žádnou politickou stranou či hnutím a nemá za cíl jakoukoliv politickou stranu či hnutí propagovat.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.