Otevírací den nového kulturního centra Starý pivovar

Levné dárky, best dárky

Dne 15. listopadu 2007 se uskuteční otevírací den nového kulturního centra Starý pivovar, a to v rámci Dne otevřených dveří Fakulty informačních technologií VUT v Brně –
Božetěchova 2.

Kulturní centrum Starý pivovar je součástí areálu Fakulty informačních technologií a bude nabízet všem brněnským studentům různé kulturně-společenské akce. V pozoruhodně zrekonstruovaném prostoru původního pivovaru se nachází galerie, klub a menší multimediální sál.
Výjimečnost tohoto centra je v jeho dramaturgii. Kulturní centrum chce prezentovat druhy současného umění jako vizuální umění, hudba, divadlo, tanec, film, videoart, literatura.

Dva komorní sály bezbariérové galerie se nachází hned u vstupu do Starého Pivovaru. Budou nabízet zázemí začínajícím mladým umělcům, zejména studentům VUT, Fakulty výtvarných umění, architektury a designu i dalších.

Studentský klub a menší multimediální sál bude zaměřený na alternativní projekty koncertního, divadelního, přednáškového i performance rázu. Plánují se zde zajímavé hudební koncerty, představení divadel bez stálé scény, projekce nezávislých studentských filmů, autorské čtení, cestovatelské přednášky či video ukázky adrenalinových sportů.

Studentský klub i navazující sál bude navíc možno pronajmout pro soukromé studentské akce.

PROGRAM OTEVÍRACÍHO DNE 15.11.
(Vstup na všechny akce zdarma)

GALERIE
14:00 HVĚZDY – vernisáž výstavy magisterských prací studentů Fakulty výtvarných umění VUT v Brně 2007. Výstava potrvá do 31. prosince 2007.

MALÝ SÁL
15:00 Projekce studentských filmů z produkce Fakulty multimediální komunikace UTB ve Zlíne.

KLUB
17:00 Iluzionista vracia úder – Šimon Kliman, Radana Valúchová, Viktor Szemzo – vernisáž výstavy volného seskupení mladých fotografů, momentálně žijících a tvořících v Bratislavě.
Výstava potrvá do 10. prosince 2007.

KLUB
18:00 Koncert: Apoaché
Kapela vznikla v únoru roku 2003 při nezávazných JAMech zlínských hudebníků. V květnu 2005 nahráli první demo obsahující výhradně vlastní autorskou tvorbu. V listopadu půjde do distribuce jejich první CD. Najazzlé melodie, osvěžují saxofon. www.apoache.com

20:00 Koncert: Nuck chorris gang
Nápad na vytvoření cover kapely bývalého mistra světa v karate, hvězdy akčních filmů a velmistra bojového stylu zvaného „Utrhnuté jestřábí pařáty“ Nucka Chorrise vznikl v hlavách muzikantů ze skupin Kulturní úderka, Hoochie Coochie Band a Minuta ticha. Podnět dala skutečnost, že Mistr vydal v roce 2006 světově úspěšnou rapovou desku „Gold King of world“, ale bohužel ve svých 66 letech už není schopen vyjet na turné. Nikdy nepodceňujte protivníka, protože i karatisti umí rapovat! Skvělá mystifikační bluesrapová parta z Brna. www.nuckchorrisgang.com

PROGRAM LISTOPAD/PROSINEC

20.11. 21:00 KLUB: KONCERT
Photolab
Skupina vznikla jako hudební program výstavy “filmová fotografie“ a protože své trvání prodloužila, natočili Photolab své první tři skladby jako demosnímek, který je pro svou filmovou atmosféru využíván v delších i kratších filmech. J.P. Muchow použil v novém českém filmu Pusinky píseň Sunday&Monday a Ecstasy of Amsterdam. Proces jakým se vyvolávají pohodové chvíle ve photolabu naleznete na stránkách kapely www.photolab.cz.
Vstupné: 50,- Kč

21.11. KLUB

Xtreme videos: Adrenalinové sporty

27.11. 20:00 KLUB: KONCERT
Bedna odložených hraček (B.O.H.)
Mladá hravá toy-rocková kapela. http://www.bedna.info/
Vstup zdarma!

28.11. 20:00 KLUB

DJ Gyd a DJ Helm – ypmuzik.org
Vstup zdarma!

29.11. 20:00 MALÝ SÁL: DIVADLO
Mistero Buffo – komické mystérium

režie: Alena Ambrová, účinkuje: Radim Schwab
Pro nevšední hru, kterou v tomto provedení tvoří čtyři příběhy (Zrození potulného komedianta / Žonglérie o papeži Bonifáci VIII. / Svatební hostina v Káni / Lazarovo vzkříšení), se Fo inspiroval texty středověkých mystérií, lidovou fraškou i soběstačností toulavých herců – jokulátorů. Nosnými pilíři představení je hercova schopnost mimického, gestického a pohybového projevu a využití stylu komedie dell‘arte ve spojení s nápaditou improvizací, klaunskou neohrabanou komikou a hravým bláznovstvím.
Vstupné: 50,- Kč

4.12. 20:00 KLUB: KONCERT
Double bubble
Kapela Double Bubble vznikla v roce 2003, kdy se sešli členové dvou zaniklých skupin Bubble Jet a Double Deckers – frontman, zpěvák a kytarista Petr Bína a baskytarista Ondřej Stieber. Coby tříčlenná formace natočila skupina trojpísňové demo a v poměrně krátké době začala čile koncertovat. Stylově se Double Bubble vyprofilovali jako rock obohacený o prvky jazzu, soulu a funky. V první polovině roku 2006 skupina natáčí pod vedením zkušeného producenta Dušana Vozáryho své debutové album Most Wonky, na kterém je zvuk tria obohacen o další nástroje (housle, saxofon, perkuse a klávesy).
www.doublebubble.cz
Vstupné: 50,- Kč

5.12. 20:00 KLUB: JAM SESSION
NaJamm
Již delší dobu vznikají spontánní večery brněnských jammerů na místech, jako jsou Skleněná louka, galerie Pod Skalou, či park pod Špilberkem v podání hlavních aktérů Dana Bardyna aka Fat Cat (live producent electronic music), Pavla Baránka – dijeridoo, Ondřeje Karlíka – percusions, Tomáše Haluzy – el. jazz guitar a Martina Mišíka – housle a mnoha dalších brněských mladých muzikantů. Naším cílem není vytvořit jednu kapelu se stálým naučeným repertoárem, ale spíše sešlosti muzikálních improvizátorů, kde důležitý je spontánní vznik hudby spojením nejrůznějších muzikantů a hudebních nástrojů.
Vstup zdarma!

10.12. 20:00 MALÝ SÁL: PŘEDNÁŠKA / KLUB: VÝSTAVA
„Madagaskar, laboratoř Bohů“
Výstava fotek a přednáška Michala Veselého. Podrobné informace o akci najdete na www.baobab.koniklec.cz.
Vstupné: 30,- Kč

12.12. MALÝ SÁL: PROMÍTÁNÍ
19:00 Konzum (režie: Erik Gandini, Švédsko, 2003, 54 min.)
Barvitá a klipově sestříhaná kritika konzumní společnosti ve stylu televizních reklam.
20:30 Válečný fotograf (režie: Christian Frei, Švýcarsko, 2001, 96 min)
Světově proslulý fotograf James Nachtwey již více než dvacet let dokumentuje války a ostré sociální konflikty ve všech koutech světa. Pomocí zvláštní minikamery umístěné na fotoaparátu můžeme z nezvyklého úhlu sledovat fotografované scenerie a srovnávat je s výslednými snímky.
Vstup zdarma!

13.12. 20:00 MALÝ SÁL: DIVADLO
Kevin Kling: Autobus na lince 21
režie: Peter Scherhaufer, hraje: Vladimír Hauser (člen souboru Divadla Husa na provázku)
Do téměř devadesáti minut rozepsal Američan Kevin Kling děj, odehrávající se v průběhu patnácti minut na konečné jedné autobusové linky. V této čtvrthodince, která zbývá do odjezdu jedenadvacítky, se prostřednictvím jednoho herce představí osm svérázných postav. Převážně komické situace balancující v rovinách smíchu, dojetí, místy až černého humoru, tvoří minipříběhy lidí, které můžeme potkat i my. A nejen v autobuse.
Vstupné: 50,- Kč

Další informace je možné získat na adrese:
Starý pivovar – areál VUT
Božetěchova 1
612 00 Brno

e-mail: kratochvilova@skm.vutbr.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.