Papírové Království Brno 2007

Levné dárky, best dárky

Tvorba papírových modelů je v současné době velmi oblíbenou zábavou dětí, ale i dospělých zájemců o techniku, architekturu, nebo například o vědecko fantastickou tématiku. Lužánky – Středisko volného času v Brně letos pořádá již sedmý ročník soutěže o nejhezčí papírové modely. Soutěž proběhne již tradičně ve velkém sále Lužánek dne 23. února a v sobotu 24. února 2007 na ni naváže výstava všeho, co umí papírová modelařina nabídnout – třeba i hokejisty či brouky. Soutěž „Papírové Království Brno 2007“ je zařazena do cyklu pohárových soutěží Centra papírových modelů.
Pořadatelé již tradičně přivítají modeláře ze Slovenska, Polska a také rakouské a německé soutěžící. Mimo pohárovou soutěž jsou vyhlášeny speciální soutěže v oboru Formule 1. Bude zde představen soubor modelů architektury od Ondřeje Hejla jemuž dominuje zámek Konopiště v měřítku 1:100. Autor připravil kompletní soubor svých modelů pro nejúspěšnějšího modeláře těchto staveb. Stalo se již tradicí vyhlášení ceny ABC. Tento časopis si letos připravil odměny pro stavitele vozu Honda – CIVIC. Neobvyklé „modely zvířátek“ ohodnotí autor Michal Dudáš. Korunou speciálních soutěží bude cena ředitele Střediska volného času, za nejlépe postavený model Centrální budovy střediska v Lužánkách. Součástí akce bude rozsáhlý doprovodný program. Modeláři si budou moci na výstavě modely zakoupit a to nejen premiérové, ale i ostatní z nabídky různých prodejců. Bude zde k dostání i množství modelářských potřeb. Návštěvníci, zejména z řad dětí, si vyzkouší sílu svého dechu na foukacích modelech. I tyto „foukačky“ si budou moci sami vyrobit za asistence mladých modelářů z klubu Lužánky. Děti, které budou chtít, si sestaví a vymalují vlastní kamion. V rámci doprovodného programu bude také možno, setkat se s autory modelů a vystřihovánek.
Přejímka soutěžních modelů se koná v pátek 24. 2. 2006 od 16 do 21 hodin. Výstava pro veřejnost je připravena na sobotu 25. 2. 2006 od 9 do 14 hodin, kdy bude slavnostní vyhlášení vítězů pohárové soutěže. Speciální soutěže budou vyhodnoceny v průběhu výstavy, nebo při slavnostním ukončení.
Výstava trvá jen jeden den.

Soutěž podpořili: Statutární město Brno, Technické muzeum v Brně, Dahlia – dílna u Mourovaté kočky.

Spolupracují: Centrum papírových modelů, Dětská tisková agentura, Rozhlasový klub Litina a Radioklub mládeže OK2KUB.

Podrobnější informace jsou k dispozici na www.cpm.cz nebo litina.luzanky.cz. Také nás můžete oslovit mailem herzig@luzanky.cz.


Zdeněk Herzig, ředitel soutěže

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.