Petice proti přehradě pokračuje, podepsal ji i Ambrozek

Levné dárky, best dárky

Tišnov, 19. května 2006 – Petiční akce, kterou před měsícem zahájilo sdružení Stop přehradě, úspěšně pokračuje. Mluvčímu petičního výboru Janu Beránkovi se dosud už sešlo přes tři stovky podpisů. Mezi signatáři jsou i současný ministr životního prostředí Libor Ambrozek nebo krajská zastupitelka Jana Drápalová.

Petice je adresována úřadům v Tišnově a v Jihomoravském kraji, stejně jako Povodí Moravy. Tyto instituce vyzývá k tomu, aby upustili od požadavku na stanovení územní rezervy pro přehrady v územních plánech obcí a aby podnikly všechny potřebné kroky k vypuštění těchto projektů z příslušných dokumentů, zejména tzv. směrných vodohospodářských plánů.

„Poslední vývoj ukazuje, že výzva je zcela na místě. Podpisy pod petici budeme sbírat i nadále nejméně do konce června,“ vysvětluje Jan Beránek.

„Přicházejí nám desítky podpůrných dopisů od občanů nejen z Tišnovska, ale i z dalších míst České republiky. Už se nám sešlo přes tři stovky podpisů, ale vím, že mezi lidmi je v oběhu mnoho dalších archů. Chtěli bychom získat do konce června nejméně tisícovku podpisů. Na termínu předání petice se dohodneme v petičním výboru a zohledníme přitom vývoj situace kolem přehrad,“ dodává Jan Beránek.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.