Ples pionýrských vedoucích

Levné dárky, best dárky

Kulturní dům Rubín v Brně hostil v sobotu 10. ledna tradiční pionýrský ples. Tato kulturní akce probíhá každoročně a účastní se jí lidé, kteří pracují ve volném čase s dětmi. Na společenském plese, se sešli vedoucí a instruktoři jihomoravských pionýrských oddílů spolu s bývalými členy a přáteli této dětské organizace. Pohorky a vybavení do přírody vyměnili za společenské šaty a obleky.

Hudební skupina Nová tchýně se výborně zhostila své role a hrála k tanci ty největší hity. Přátelskou atmosféru akce doplnily půlnoční tombola a skupinky vedoucích a instruktorů diskutující vše nač na akcích s dětmi nezbyl čas. Ples je jedinou akcí, kde se vedoucí sešli bez dětí.

Podle náčelníka Sdružení pionýrských tábornických oddílů, Luboše Horkého, se letošní ples velmi vydařil, o čemž svědčila také spokojenost většiny odcházejících účastníků. Ta zároveň dokládá fakt, že oddílový život nekončí s nástupem dospělosti, ale dává lidem přátele a ovlivňuje životní styl na celý život.

Ze Statutu Pionýra vyplývá, že Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Umožňuje svým členům i dalším účastníkům svých aktivit uspokojovat jejich zájmy a potřeby prostřednictvím všestranné činnosti v různorodých, převážně dětských kolektivech při pravidelné celoroční činnosti, prázdninových a dalších volnočasových aktivitách, včetně mezinárodních. Nabídkou aktivního využití volného času dětí a mládeže pomáhá v boji proti kriminalitě, různým druhům závislostí a dalším sociálně patologickým jevům působícím na děti a mládež. Statut a další informace o sdružení Pionýr naleznete na jeho stránkách http://www.pionyr.cz.


Michal Mižu Janík

You may also like...

1 Response

  1. tabita napsal:

    pridat tady komentar === to lze — a jinde — nelze — kde to jsme ??? — Marusaku ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.