Po prázdninách na Pavlači

Levné dárky, best dárky
 • V nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Pavlač, které se věnuje dětem a mládeži ze sociálně vyloučené lokality v okolí ulice Milady Horákové, se po prázdninové přestávce opět naplno rozběhl projekt Šanci dětem!

  Od 1. září mají klienti Pavlače díky němu opět možnost využít každý den doučování s lektorem, zúčastnit se jednou týdně programu pro předškoláky nebo každý druhý měsíc seberozvojové skupiny.

  Projekt Šanci dětem je určen především dětem a mládeži žijícím v lokalitách Brno-střed a Brno-sever. Hlavním cílem je zvýšit šance převážně romských dětí ve věku 3-18 let, žijících v těchto lokalitách, na úspěšné zvládnutí povinné školní docházky, podpořit jejich motivaci k následnému vzdělávání a nadále jim asistovat až k úspěšnému absolvování studia.

  Projekt Šanci dětem! je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu České republiky.

  Občanské sdružení Ratolest Brno v září připravilo pro klienty svých sociálních programů množství aktivit. Děti a mladí lidé v tíživé životní situaci tak mohli využít například výtvarné dílny či vaření, klienti Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač se opět začali připravovat na vyučování.

  Věra Růžičková, vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač

  Pavla Rozkošná, public relations

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.