Podvedený národ – 65 let nesvobody

Levné dárky, best dárky
 • Hnutí za přímou demokracii pořádalo 23. února v Brně na náměstí Svobody od 14.00 demonstraci pod mottem Podvedený národ – 65 let nesvobody. Mezi pozvanými hosty byli spisovatelka Lenka Procházková, herečka Tána Fischerová, performer Milan Kohout nebo předseda Romské hospodářské rady Miroslav Tancoš.

  „Ideály svobody, spravedlnosti a sociálně spravedlivé společnosti sdíleli lidé jak v únoru 1948, tak i v listopadu 1989. V obou případech však byli oklamáni. Mocenské elity využily svého postavení ke svému prospěchu, nikoliv ku prospěchu občanů. Z této zkušenosti je nutné si vzít poučení a na jeho základě nalézt cestu k uskutečnění ideálů listopadové revoluce,“ uvádí mluvčí Hnutí za přímou demokracii Milan Valach.

  Akce volně navazuje na otevřenou diskusní konferenci Demokracie versus totalita v 21. století, kterou HzPD uspořádalo na začátku února v Českých Budějovicích. Sborník diskusních příspěvků a videozáznam je možno najít na stránkách hnutí.

  “ Ve společnosti se kumuluje napětí. Bylo to vidět při prezidentských volbách, stále probíhá studentská antikomunistická kampaň proti výsledkům krajských voleb na jihu Čech. Jde však mnohdy o neporozumění nebo neznalost historie. Chybí nám celospolečenská diskuse o podstatě minulého režimu a srovnání s nynějším. I toto chceme ! občanům připomenout, aby došlo k znovuzrození revolučních myšlenek, které byly vládnoucími elitami deformovány,“ doplňuje hlavní organizátor akce Jaroslav Plucar.

  Ladislav Štítkovec

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.