Porota Brnopolis zvolila počiny roku

Levné dárky, best dárky

39 porotců Brnopolis
zvolilo originální akci, čin nebo událost, které loni nejvíce přispěly ke zvýšení atraktivity města pro lidi z kreativních profesí. Počinem roku 2008 se staly Sochy v ulicích, Muzejní noc
a Noc vědců. V kategorii organizací nebo jednotlivců za dlouholetý přínos pro jedinečnost Brna byly pak vybrány Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka, Kino Art, divadlo Husa na provázku
a kastelán hradu Veveří
Petr Fedor.

39 porotců pestrého profesního zázemí i věku vybíralo originální akci, čin nebo událost, které loni nejvíce přispěly ke zvýšení atraktivity města pro lidi z kreativních profesí, a dále jednotlivce nebo organizace za jejich dlouholetý přínos pro jedinečnost Brna. Mezi nimi např. historička Milena Flodrová, profesor sociologie Ivo Možný, nová děkanka Fakulty podnikatelské Anna Putnová, spoluzakladatel mezinárodní firmy se sídlem v Brně Arturo Quintero, spisovatel a nakladatel Martin Reiner nebo místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová.

Cílem nebyla anketou mezi široké veřejnosti najít to nejznámější nebo nejpopulárnější. Zajímavější než konečný výsledek hlasování jsou samotné nominační texty porotců. Na weblogu Brnopolis najdete 25 článků s plnými texty nominací jednotlivých porotců i nominace Kanceláře strategie brněnského magistrátu.

Z nejčastěji nominovaných vybrala porota ve finále tajným hlasováním za počiny roku 2008 (bez pořadí) Sochy v ulicích, Muzejní noc a Noc vědců. Vysoký počet nominací poslal do finále také např. Měsíc autorského čtení, otevření restaurace Borgo Agnese, zahájení stavby Královopolských tunelů, Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje, diskusní cyklus Úsvit v Čechách a multikulturní festival Babylonfest.

V kategorii organizací nebo jednotlivců za dlouholetý přínos pak porotci vybrali (bez pořadí) Hvězdárnu a planetárium Mikuláše Koperníka, Kino Art (provozuje občanské sdružení Studio 19), divadlo Husa na provázku a kastelána hradu Veveří Petra Fedora. Do finále se díky počtu nominací dostaly dále např. nakladatelství Větrné mlýny, Divadlo Líšeň, hudební vydavatelství Indies, provozovatel zahradní železnice v Obřanech Miloš Kovář a Dopravní podnik města Brna.

Brnopolis je otevřené společenství Brňanů z kreativních profesí, kteří nabízejí svoje zkušenosti a kontakty pro mezinárodní rozvoj města a místní autentické kultury. Nekomerční a apolitické aktivity zahrnují výměnu názorů a námětů na moderovaném weblogu i neformální setkání OpenCoffee, která jsou součástí mezinárodní sítě a konají se ve více než 80 městech po celém světě.

Petr Marčišák

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.