Poškodil brněnský multimilionář Renda Pelán cizí věc?

Levné dárky, best dárky
  § 257 Poškozování cizí věci

 • (1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
 • (2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
 • a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na věci svědka, znalce nebo tlumočníka pro výkon jejich povinnosti,
 • b) spáchá-li takový čin na věci jiného pro jeho rasu, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je bez vyznání,
 • c) způsobí-li takovým činem značnou škodu, nebo
 • d) spáchá-li takový čin na věci, která požívá ochrany podle zvláštních předpisů.
 • (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu.

You may also like...

7 Responses

 1. L napsal:

  Málo se o tom ví, ale pomníky patří vítězům. Nedávno hýbala zprávami podobná událost kdesi v pobaltí. Starostka zbořila pomník a Puťa jim pěkně zatopil.
  Asi mají v ODS špatné instrukce stran mezinárodní politiky. Po trapné kauze s radarem další špatný nápad.
  Á propos zajímavá neověřená informace také je, že existovala tendence vyměnit pomník rudoarmějce na Moravském náměstí za sochu slovanských věrozvěstů C a M.

 2. Pha napsal:

  Mně přijde důležité, že pomník prostě někomu patří, a jestliže se mi na něm cokoliv nelíbí, neznamená to, že na to půjdu s flexkou! Mně se nelíbí v Brně věcí…

  Jak by to ovšem vypadalo, kdybych to řešil flexkou já, to si tedy nedovedu představit. Naštěstí mám všech pět pohromadě a vím, že mám řadu zákonných možností jak proti srpu s kladivem postupovat –

  Nechápu také, proč p. Pelán neválčí flexkou s podobnou vervou proti mnohem viditelnějším symbolům komunismu v Brně – napadá mně třeba zrovna jeden symbol, a nejenom komunismu – Paučinský…

 3. A.F. napsal:

  Pro Pha, ten pán kterého jmenujete jako představitele komunismu v Brně, něco řekl v tom smyslu, že jste pi****ča.Od slova pij*** čaj, samozřejmě. Takže si toho čaje užijte. Až na ten konec, vcelku rozumné, proč kazíte dobrý příspěvek ke konci naprostou pi*****ča*jovnou.

 4. Pha napsal:

  No promiňte ale pro nás, obyčejné obyvatelstvo ten sprosťák symbolem komunismu prostě je. Symbolem komunistických struktur podílejících se na správě obce.

  A jak to vidí ruský konzulát?
  „Hodnotíme ji (situaci, pozn. Pha) jednoznačně jako úmyslné zneuctění památky 326 rudoarmějců, padlých v bojích za osvobození Československa a města Brna od fašistů v roce 1945 a pochovaných právě u pomníku v Božetěchově ulici v městské části Královo Pole,“

 5. A.F. napsal:

  Myslím, že zase tím začátkem si kazíte dobrý příspěvek,
  To co je napsáno výše, jsem vůbec nepatří a jsem přesvědčen,že nemáte pravdu, a jsem taky obyčejné obyvatelstv o.Nebudu používat slova o čajovně, v případě toho pána nemáte pravdu. K diskuzi si doplňte porušení památkového zákona, jelikož pomník ja zapsaný jako kulturní památka a tím pádem podléhá jinému režimu, což je zajímavé, že nikoho nenapadlo. Došlo tedy k porušení i tohoto zákona.
  Jestli Vás mohu požádat, nepoužívejte jméno toho pána,jako symbol komunismu či něčeho jiného v Brně, nemyslím si že jeho názory a chování je bolševické, našel bych si jiný objekt na strefování……….

 6. Anonym napsal:

  Pan ministr zahraničí Schwarzenberg udajně prohlásil, že v každém národě se najde pár pitomců. to je určitě pravda, se kterou je nutno se smířit. Nechápu ale, proč jeden z nich musí být místostarostou v Krpoli.
  Zajímalo by mně, z jakých prostředků se platilo zneuctění pomníku a z jakých se bude platit jeho oprava, podle mého názoru by toměl platit pan Pelán ze svého.
  Doufám též, že se pan Pelán nechystá odstraňovat symboly církve katolické, která si co do zločinů nezadá z žádnou jinou totalitou po světě, nebo že se nechystá vyhlásit Ruskuz válku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.