Pouliční průvodové divadlo pro všechny generace

Levné dárky, best dárky

Již poosmé si Vás dovolujeme pozvat na průvodové pouliční divadlo s názvem „Léto a dým“. Akce se pojí k lidovému kalendáři a je symbolickým rozloučením se s létem a předáním vlády zimě. Průvod, ve kterém místní občané nesou svíčky, lampiony a pochodně, má tři zastavení, kde se odehrávají jednotlivé části děje, který nevyhnutelně spěje k jedinému konci – Triumfu Zimy. Uvidíte široké spektrum prvků cirkusových a artistických disciplín – alegorické postavy na chůdách, trapézovou akrobacii, pyroefekty, bubnování, jednokolky, žonglování s ohněm atd. – spojené poetikou tzv. nového cirkusu.

Průvod je v Kohoutovicích velmi populární (pravidelně okolo 250 diváků), účastní se ho všechny věkového kategorie a účinkují v něm mladí lidé ze souborů Ignis inferno a Cirkus LeGrando. Akce je samozřejmě zdarma.


Léto a dým Kohoutovice:

Úterý 16. října 2007, začátek před ZŠ Pavlovská v 18.00 – odtud průvod směřuje k Albertu a CVČ Legato.

Diváci budou po absolvování průvodu pozváni na šálek horkého čaje do cirkusového stanu – šapita Cirkusu LeGrando.

Diváci nechť si vezmou lampiony, svíčky, pochodně, světýlka…

INFORMACE O ORGANIZÁTORECH:

Soubor pouličního divadla a žonglování Ignis inferno

vznikl před šesti lety a je tvořen mladými a zkušenými žongléry. Slaví úspěchy se svou ohnivou žonglérskou show na mezinárodních festivalech (Bábkarská Bystrica, Spectaculo interesse, Expozice nové hudby, Hören und sehen atd.) u nás i v zahraničí, vytváří pouliční divadelní představení a pořádá dílny a setkání žonglérů (den žonglování, Žonglování na ledě a další).

Cirkus LeGrando

je mobilním cirkusem pro děti a mládež, je tvořen trenéry, dětmi ze zájmových útvarů a dobrovolníky, kteří se ve volném času věnují tzv. hobby-artistice. Pořádá výukové programy pro školy, příměstské tábory, dílny pro veřejnost a další akce. Cirkus LeGrando je projektem Lužánek. V roce 2007 by nominován na Cenu brněnského chodce.

Legato – centrum volného času

je střediskem pro volný čas dětí, mládeže i dospělých v Kohoutovicích a je pobočkou Lužánek – SVČ.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.