Pravda o kufříku se spisem Radovana Krejčíře

Levné dárky, best dárky

Včera vydala brněnská „galerka“ neuvěřitelné svědectví. Jakkoliv vám tento příběh ze „života“ bude připadat podivný, je pravdivý a prostředí uživatelů pervitinu ve všech jeho aspektech naprosto přirozený. Je to vlastně takový brněnský Trainspoting.

Minulý týden ve středu šli dva feťáci domů. Cestou našli kufřík a v něm věci, které neměli najít. Uštědřili tím totiž české justici další lekci. V už tak zpackané kauze se po ostudném útěku Radovana Krejčíře z vlastní domovní prohlídky stal další trapas. Někdo ztratil zcela určitě podstatnou část Krejčířova spisu.

Takto celý příběh vylíčila slečna Nikola, jeho nechtěná účastnice. Stal se jenom pár metrů od jejího bydliště. Zdá se, že kufřík zřejmě nebyl ukraden z automobilu, ale ležel, zjevně zapomenutý na ulici. Slečna Nikola také nepůsobí dojmem člověka, který před vlastním domem vykrádá auta. Její výpověď je naprosto autentická:Ve středu 9. 5. 2007, kolem osmé hodiny večerní, šel pan Tomáš se slečnou Nikolou Jaselskou ulicí. Zhruba u čísla popisného deset spatřili u nějakého automobilu s kouřovými skly stát kufřík. Nikde nikdo okolo. Kufřík vzali a zjistili, že zjevně obsahuje spis superhledaného „zločince“ Radovana Krejčíře. Zde vznikla Tomášova osudová chyba, když kufřík rovnou nezahodil, nebo se ho jakýmkoliv jiným způsobem okamžitě nezbavil. Naopak kouzlu představy o snadném výdělku podlehl a začal spekulovat jak na to.

Obešli několik brněnských redakcí, ale neměli štestí. Ze svého mobilu zavolal Tomáš do redakce Blesku, ale „pouze“ zanechal vzkaz na záznamníku. Druhý den ráno, tedy ve čtvrtek, byla pořízena na kopírce, paradoxně přímo pod Státním zastupitelstvím na Kobližné ulici v Brně kopie spisového materiálu, respektivě jeho tří stran. Nikola totiž u sebe měla hotovost v celkové výši 5, 50 Kč a ta stačila pouze na pořízení tří stran. Zřejmě právě proto existují pouze tři listy fotokopie z nichž každá je z jiného dokumentu. Dokument o extradici který zveřejnil iDnes, seznam obviněných v kauze a popis trestného činu zločiného spolčení v souvislosti s převody finančních prostředků z Čepro a. s. na jiné, Krejčířem ovládané subjekty.

Ve čtvrtek večer si takhle Tomáš vařil doma pervitin, když si policisté přišli zpátky pro kufřík. Ten jim pochopitelně s příslibem, že nikdo o ničem neví vydal. Strávil noc na Policii na Příční a má rozebraný telefon. Vypadá to s ním bledě, byl už jednou v kriminále, má podmínku a teď zase tohle..

Včerejší Události České Televize přinesly vyjádření Leo Pavlíka, ředitele sekretariátu nejvyšší státní zástupkyně ve smyslu, že nemají žádný vliv na extradiční řízení a že se v žádném případě nejedná o vyšetřovací či dozorový spis. Tři výše uvedené fotokopie naleznete v příložených dokumentech tohoto článku.

Další fotokopie s největší pravděpodobností neexistují a tak je snad nebezpečí úniku informací z citlivé kauzy zažehnáno.

You may also like...

3 Responses

  1. radovan napsal:

    ty krávoo

  2. M. napsal:

    Pro ty, kteří se mě ptali, čím je tento článek tak zajímavý a čím je jiný než všechny ostatní články které k tématu postuupně vyšly:

    1) na rozdíl od všech ostatních deníků , novin a internetových médií, které přinášely postupně různorodou směs spekulací a nepřesností, zejména stran osob nálezců a způsobu nabytí kufříku – toto je přesná osobní výpověď nálezkyně kufříku slečny Nikoly exkluzívně pro informacezbrna.cz a troufám si říci, že tento text jediný přesně a bez spekulací a zbytečných dohadů popisuje příběh tak jak se ve skutečnosti opravdu stal. Pravda na 53 řádcích.

    2) zde byly poprvé (pondělí 9:25h) zveřejněny jediné existující další dva listy fragmentu obsahu kufříku – dokazující že spis v kufříku BYL a ne že nebyl (viďte pane Leo Pavlíku ze sekretariátu pí Vesecké, viz. Události z 13/5…). Odtud si pak informaci i scany převzala ostatní média (Aktuálně.cz Sabina Slonková, Britské listy …)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.