Právě teď: Požár na Milady Horákové u IBC

Levné dárky, best dárky

(21.47) Takto to právě teď vypadá na Milady Horákové, vedle Těsně vedle, těsně vedle plakátovací plochy, v bezprostřední blízkosti International Bussines Centra. Na podrobnosti si však budete muset počkat do rána.

(22.55 / 08.00) Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů dnes večer zasahovalo při likvidaci požáru v ulici Milady Horákové v centru Brna. Událost byla operačnímu středisku HZS ohlášena ve 20.33 hodin jako podezřelý kouř vycházející ze dřevěného objektu z unimobuněk na rohu ulic M. Horákové a Příkop. Při příjezdu hasičů byl celý přízemní objekt o půdorysu zhruba 15 krát 20 metrů v plamenech, které místy šlehaly až do výšky 10 metrů. Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a proti plamenům zasahovalo 11 cisteren. K zásobování vodních proudů hasiči zřídili kyvadlovou dopravu vody ze stanice v Lidické ulici. Při vysokém zakouření hasiči zasahovali v dýchací technice a pro dostatečnou obměnu tlakových lahví vzduchových dýchacích přístrojů byl povolán i protiplynový automobil. K vypnutí elektrického proudu na místo přijeli pracovníci pohotovostní služby rozvodných závodů.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu a zabránit jeho rozšíření do okolí ve 21.28 hodin. U objektu se ale zřítila střecha a pod ní stále hoří zbytky unimobuněk složených z převážně vysoce hořlavých materiálů. Rozebírání konstrukce střechy a zbytků objektu pomocí motorových pil a ručního nářadí a dohašování lokálních ohnisek požáru bude zřejmě pokračovat až do ranních hodin. Pro snadnější přístup k elektrické rozvodně u objektu museli odbourat část zděného plotu. Při likvidaci požáru nebyl nikdo zraněn, průzkum zatím neprokázal žádnou přítomnost lidí uvnitř hořící dřevěné budovy. Prohořelý objekt však bude možné podrobně prozkoumat až v příštích hodinách.

Příčina vzniku požáru je v šetření, na místě jsou specialisté HZS i policisté. Šetření bude pokračovat zítra. Škodu způsobenou požárem vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 400 tisíc korun. Jde však o předběžný odhad a zatím nebylo možné zjistit majitele objektu a současné využití dřevěné budovy.


por. Mgr. Jaroslav Haid

Aktualizovaná zpráva:
19. září 2007

Oheň zničil dřevěnou budovu

Dnes v 6.20 hodin hasiči dokončili likvidaci požáru dřevěného objektu v ulici Milady Horákové v centru Brna. Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v úterý ve 20.33 hodin
jako podezřelý kouř vycházející ze dřevěného objektu z unimobuněk na rohu ulic Milady Horákové a Příkop. Při příjezdu hasičů byl celý přízemní objekt o půdorysu zhruba 11 krát 30 metrů v plamenech, které místy šlehaly až do výšky 10 metrů a ožehovaly i okolní stromy. Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a proti plamenům zasahovalo 11 cisteren. K zásobování vodních proudů hasiči zřídili kyvadlovou dopravu vody ze stanice v Lidické ulici. Při vysokém zakouření hasiči zasahovali v dýchací technice a pro dostatečnou obměnu tlakových lahví vzduchových dýchacích přístrojů byl povolán i protiplynový automobil. K vypnutí elektrického proudu na místo přijeli pracovníci pohotovostní služby rozvodných závodů.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu a zabránit jeho rozšíření do okolí ve 21.28 hodin. U objektu se ale zřítila střecha a pod ní dále prohořívaly zbytky unimobuněk složených z převážně vysoce hořlavých materiálů. V rozebírání konstrukce střechy a zbytků objektu pomocí motorových pil a ručního nářadí a dohašování lokálních ohnisek požáru hasiči pokračovali celou noc. Zásah, při kterém bylo nutné kvůli snadnějšímu přístupu k elektrické rozvodně odbourat část zděného plotu, byl ukončen dnes před 7. hodinou ráno. Při likvidaci požáru nebyl nikdo zraněn. Celkem na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z celého města.

Příčina vzniku požáru je v šetření, dosud zjištěné poznatky nasvědčují, že oheň mohl vzniknout nedbalostí dosud nezjištěné osoby při manipulaci s otevřeným ohněm. Dřevěnou budovu požár zcela zničil. Objekt, spravovaný Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, byl určen k demolici, škoda proto nebyla vyčíslena.

Ve dřevěném objektu na rohu ulic Milady Horákové a Příkop hasiči zasahovali opakovaně. Při požáru 9. června 2005 byla škoda vyčíslena na 150 tisíc korun, z toho 50 tisíc korun na budově a 100 tisíc korun na zaparkovaném vozidle Ford Escort. Šetření příčiny vzniku tohoto požáru bylo uzavřeno s tím, že oheň vypukl buďto po nedbalosti nezjištěné osoby při zacházení s otevřeným ohněm, nebo úmyslným zapálením, případně po dětské hře s ohněm.

por. Mgr. Jaroslav Haid

Pozn. redakce: Jak vypadá místo požáru „den po té“ vidíte na nejspodnějších fotografiích.

FOTO:red. a HZS JmK

You may also like...

5 Responses

 1. reilly napsal:

  Vzhledem k tomu, ze tam nehorelo poprve, je asi pricina pozaru jasna. Bud bezdomovci nebo parta hnedoceskych pubertaku z vybydlenych pavlacaku odnaproti.

 2. lulu napsal:

  Zajímavý byl tv report dnes ráno na čt1 – rozhovor s majitelem sousedního domu, který opakovaně upozorňoval brněnský magistrát na neudržitelný stav této budovy. Zůstal bez odpovědi, což je pro mě stejně nepochopitelné jako fakt, že současný majitel je ´zatím´ neznámý..

 3. Bezlimitu napsal:

  Když tam je plakátovací plocha, tak na ni bude i smlouva (snad). Tudíž majitel by měl být známý. Ještě před dvěma lety budova pařila (jestli jde o ten likusák) Úřadu pro zastupování státu…

 4. Slimitem napsal:

  Což jako nájemce plotu naproti můžeš taky vědět

 5. Bezlimitu napsal:

  Nemám pronajatej jedinej plot… Střílíš vedle :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.