Právě teď: velký požár na Hybešce

Levné dárky, best dárky

Jako první přinášíme obrazovou informaci: Velký požár zachvátil dvorní trakt u domu č. 46 na ulici Hybešově. Podrobnosti očekávejte později od p. Haida, mluvčího jihomoravských hasičů, kteří jsou již na místě a zasahují. FOTO: Daniela Matějková.

Požár zničil sklad materiálu a šatny

Čtyři jednotky profesionálních hasičů dnes odpoledne vyjížděly k požáru skladu ve Václavské ulici v Brně.

Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v 16.34 hodin a na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Lidické a Bauerově ulici, v ulici Tuřanka a ve Starém Lískovci. Požár zasáhl sklady materiálu a střechu členitého objektu ve dvorním traktu budovy ve Václavské ulici. Dřevěnými konstrukcemi střech se oheň rozšířil na plochu několika set čtverečních metrů. Protože objekt sousedí s fakultní nemocnicí U sv. Anny, hasiči kromě hašení hořících prostor bránili rozšíření požáru do okolí. Proti plamenům ve dvou úsecích nasadili celkem osm vodních proudů. Protože úzkým vjezdem do dvora objektu se k místu požáru těžká požární technika nemohla dostat, musely cisterny zůstat na ulici a hasiči vodu k požářišti dopravovali hadicemi do vzdálenosti 100 metrů. K zásobování vodních proudů zřídili kyvadlovou dopravu od hydrantů v okolí. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 17.37 hodin. Dohašování, při kterém hasiči rozebírali žhnoucí části konstrukce členité střechy a pomocí termokamery hledali skrytá ohniska hoření, pokračovalo další více než hodinu. Likvidaci požáru hasiči ukončili v 18.53 hodin. Při zásahu vyklízeli také materiál ze skladů a dalších objektů. Vzhledem k pohybu požárních vozidel bylo nutné na více než hodinu zcela zastavit provoz městské dopravy ve Václavské ulici. Provoz tramvají byl obnoven v 17.50 hodin.

Oheň zničil sklad firmy zabývající se výrobou betonových schodišť, uvnitř shořelo dřevo k bednění a žár zasáhl také železné prvky k armování betonů. Požár také poškodil nářadí firmy a zcela zničil nově vybudované šatny zaměstnanců. Kromě skladů této firmy oheň poškodil také části okolních střech. Zásah hasičů zabránil rozšíření požáru do sousedního skladu reklamních tiskovin a do dalších skladových objektů. Příčina vzniku požáru je v šetření, při události nebyl nikdo zraněn. Celkovou škodu na stavební části objektu i na zničeném materiálu a zařízení vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 700 tisíc korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.