Přednáška Mystérium řeky v divadle Barka

Levné dárky, best dárky

V pondělí 3. března 2008 se od 19. hodin uskuteční v Bezbariérovém divadle Barka přednáška, kde budou poprvé pohromadě prezentovány zážitky ze dvou extrémních vodáckých expedic na Aljašku. Rovněž tak poprvé bude veřejnosti představen ledovcový červ (Iceworm), o jehož existenci se vedly spory více než sto let.

V průběhu přednášky se společně vydáme na Aljašku a do severní Kanady, na poslední nedotčená místa planety, kde je plavba po řekách jedinou možností jak proniknout do lůna divoké přírody. Nejprve splujeme nádhernou Stikine River, kde se z bezprostřední blízkosti setkáme s medvědy grizzly. Potom se vydáme po stopách zlatokopů po Yukonu, vysoko na sever, až k bájnému Klondajku. Nakonec spatříme ve Wrangellských horách největší pevninské ledovce na světě, ze kterých počínají největší aljašské řeky. Poplujeme kaňony, kde se tvoří gigantické vodní víry i širokými údolími, kde se loď stává miniaturním ostrovem života, ztraceným v nekonečné divočině. Tam na vlastní kůži společně zakusíme mystérium vzniku i zániku jedné velké řeky.

Přednáška je sestavena z diapozitivů, videofilmů, 3D animovaných map, krátké rozhlasové hry a hlavně z nezapomenutelných zážitků, okořeněných trochou té cestovatelské latiny.

Večerem provází Marek Srba

Fotogalerie: http://www.av-pro.cz/marek/photography/default.htm

 • MYSTÉRIUM ŘEKY
  Pondělí 3. března 2008 v 19 hodin
  BEZBARIÉROVÉ DIVADLO BARKA
  Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.