Přímé přenosy z Velehradu a Betlémské kaple

Levné dárky, best dárky

Televizní studio Brno ČT přenáší živě Večer lidí dobré vůle a dvě bohoslužby

Dva přímé přenosy z Velehradu a jeden z pražské Betlémské kaple nabídne divákům České televize začátkem července Centrum náboženské tvorby Televizního studia Brno.

V předvečer prvního ze státních svátků, 4. července 2007, začíná ve 20 hodin na ČT2 přenos z Večera lidí dobré vůle na Velehradu. V hodinovém pořadu se na prostranství před tamní bazilikou představí Hradišťan Jiřího Pavlici, slovenská skupina No Name, Czech Virtuosi Brno, dětský sbor Kantiléna, Ewa Farná, G apeels a další. Večerem provázejí Prokop Siostrzonek a Lucie Výborná.

Ve čtvrtek 5. července 2007 začíná v 10.30 na ČT2 slavnostní bohoslužba z Velehradu. Koná se při příležitosti Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a už tradičně se jí zúčastní představitelé duchovního, politického a kulturního života. Letos bude hlavním celebrantem mše na nádvoří před bazilikou Mons. Tarsicio kardinál Bertone, státní sekretář Vatikánu. Kázání pronese Mons. Tomáš kardinál Špidlík.

Přímý přenos slavnostní bohoslužby k uctění mučednické smrti Mistra Jana Husa vysílá ČT1 v pátek 6. července v 15 hodin. Diváci se živě podívají do pražské Betlémské kaple, kde tradičně tento den koná Církev československá husitská slavnostní bohoslužbu za účasti předních představitelů náboženského a veřejného života. Mši vede patriarcha Církve československé husitské ThDr. Tomáš Butta společně s biskupy ThDr. Petrem Šanderou a Štěpánem Kláskem. Hudební doprovod vytváří Musica Bohemica pod vedením Jaroslava Krčka a soubor pozounérů z Evangelické zemské církve v Anhaltu.


Hana Orošová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.