Přímé přenosy z Velehradu a bohoslužeb

Levné dárky, best dárky
 • Předvečer státního svátku Dne slovanských věrozvěstů svatých Cyrila a Metoděje na Dvojce České televize patří už tradičně Večeru lidí dobré vůle na Velehradu. A jako pokaždé i letos přímý přenos zajišťuje Centrum náboženské tvorby brněnského studia České televize. Pořad začíná 4. července 2011 ve 20 hodin, režie Vojtěch Fatka.

  Prostranství před bazilikou bude během přímého přenosu slavnostního koncertu patřit Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, který si tentokrát pozval hosta – nevidomého hudebníka Solo Dja Kabaka z Afriky. Dále účinkují skladatel a kytarista John Michael Talbot z USA, Petr Bende, Kantiléna a Kantilénka – sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, komorní orchestr MUSICA FESTA a další. Večerem provázejí Pavel Kříž a Barbora Černošková.

  Při sledování koncertu mohou návštěvníci i diváci u televizních obrazovek přispět zasláním DMS na charitativní sbírku. Její výtěžek bude rozdělen mezi čtyři charitativní projekty, které během vysílání představí krátké reportáže. Diváky zavedou do Hudební konzervatoře Jana Deyla a Střední školu pro zrakově postižené v Praze, Centra Don Bosco v Pardubicích, Hospicu sv. Jana N. Neumana v Prachaticích a do nadačního fondu Adiuvare, který podporuje studenty ze sociálně slabších rodin.

  „Každoroční přímé přenosy z Velehradu považuji za významnou službu veřejnosti,“ říká ředitel brněnského studia České televize Karel Burian. „Jedná se o několik hodin vysílání, protože kromě přímých přenosů z bohoslužeb a Večera lidí dobré vůle zajišťuje naše redakce zpravodajství i živé vstupy na ČT24 a ČT1.“

  V den státního svátku sv. Cyrila a Metoděje, tedy 5. července, vysílá brněnské televizní studio přenos slavnostní bohoslužby, které se na Velehradu každoročně účastní tisíce poutníků a představitelů duchovního, politického a kulturního života. V letošním roce bude hlavním celebrantem mše na prostranství před basilikou olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Promluvu pronese brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Přenos začíná v 10:30, režie Jakub Nosek.

  Hned následující den, ve středu 6. července, se štáb brněnského studia přesune do pražské Betlémské kaple, odkud vysílá přímý přenos slavnostní bohoslužby k uctění mučednické smrti Mistra Jana Husa. Bohoslužbu, která začíná v 15 hodin, vede za přítomnosti biskupského sboru patriarcha veřejného života Církve československé husitské ThDr. Tomáš Butta, ThD. společně s ThDr. Janem Hradilem, Th.D., slovenským biskupem Církve československé husitské a s Mgr. Ladou Kocourkovou, farářkou ze Semil. Režie přímého přenosu Jakub Nosek.

  Hana Orošová, tisková mluvčí ČT TS Brno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.