Přípravy na Slavnosti chřestu v Ivančicích jsou v plném proudu

Levné dárky, best dárky
 • Přípravy letošních Slavností chřestu v Ivančicích jsou již v plném proudu. Organizátoři se rozhodli akci koncepčně hodně změnit a návštěvníci se mají na co těšit. Nezapomeňte si udělat do diářů poznámku: 20.–21. května 17. Slavnosti chřestu v Ivančicích.

  V loňském roce se osvědčila mobilní restaurace ve vestibulu památkově chráněné radnice, a tak jsme se rozhodli zpřístupnit Vám další prostor a přizvat další vynikající restauraci. Na slavnostech budete tedy moci přímo „v srdci“ slavností ochutnat chřestové speciality připravené ivančickou restaurací Cha – Cha a ve vestibulu kina Réna se potěšit uměním kuchařů z brněnské restaurace Nekonečno.

  A to rozhodně není z ochutnávání chřestu všechno. Kromě stálého gastronomického partnera Tomáše Sysla z Ivančic, který v předchozích letech jako jediný zajišťoval občerstvení z chřestu na slavnostech a na jehož speciality se jistě těší nejeden návštěvník, jsme ve spolupráci s organizací ECEAT, která zřizuje certifikaci restaurací Stezky dědictví, přizvali několik dalších restaurací z blízkého i vzdálenějšího okolí. V degustační zóně za kostelem Nanebevzetí panny Marie tak bude možnost ochutnat degustační porce několika restaurací. V tomto prostoru se budou také prezentovat výrobci místních gastronomických specialit.

  Na nádvoří radnice se představí místní i vzdálenější vinaři a bude zde tentokráte i kulturní program, jehož konečnou verzi bude možno najít v nejbližší době i na stránkách KIC Ivančice.

  Zábavný program jsme se letos rozhodli uskutečnit komorněji – na nádvoří radnice, kde kromě vinařů můžete několikrát za den zhlédnout zábavnou kuchařskou show Petra Stupky, mediálně známého vynikajícího kuchaře a showmana, který bude zároveň provázet celými slavnostmi.

  Na nádvoří mlýna pro Vás letos připravujeme řemeslný trh a program pro děti – v pátek hry a soutěže, pořádané Střediskem volného času v Ivančicích, v sobotu velkoplošné hry divadla Studna a jejich divadelní vstupy na chůdách.

  Také jsme se letos rozhodli zařadit na dva dny konání slavností v kině Réna šest produkcí, týkajících se gastronomie. A to jak pro děti, tak večer pro dospělé.

  Hlavní prostor náměstí Palackého jsme nechali pro pouťové atrakce, hlavně pro naše nejmenší, komerční trh a občerstvení, které není spojeno s chřestem. Tento záměr jsme udělali i proto, že letos kvůli snaze vylepšit slavnosti budeme do placené zóny vybírat vstupné, a to ve výši 70 Kč za dospělého, děti do 12 let budou mít vstup zdarma. Pro rodiny s většími dětmi je připraveno rodinné vstupné ve výši 200 Kč pro rodinu, senioři 50 Kč.

  A co v rámci vstupného získáte?

  Průvodce slavnostmi, degustační příbor, konzumné ve výši 30 Kč, recepty zúčastněných restaurací, prezentační materiály, vstup do expozic Vladimíra Menšíka a Alfonse Muchy, vstupy na projekce v kině, hudební produkci na nádvoří radnice, divadelní produkci na nádvoří mlýna a možnost vyhrát nějakou z mnoha cen.

  Aleš Tureček, ředitel

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.