Přirozené porody v Knihovně Jiřího Mahena

Levné dárky, best dárky

zajímavá beseda spojená s promítáním filmového dokumentu – Jaké jsou možnosti u nás a v zahraničí? Co je normální a co ne při porodech v nemocnici? Jak probíhá přirozený porod? Jak se rodí doma? Kdo je dula a co znamená rodit s porodní asistentkou? Na tyto a další otázky se vám pokusí odpovědět členka České asociace dul, diplomovaná porodní asistentka Petra Steinerová. Besedu doplní filmový dokument Zrozeni k bytí – ruská zkušenost s porody ve vodě (Rusko, 2000, 28 min) – ruská porodní asistentka Tatiana Sargunas a její manžel zaznamenali pět zcela přirozených porodů ve vodě.

*********************************
NESEHNUTÍ Brno (kampaň Ženská práva jsou lidská práva) ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně si vás dovolují pozvat na veřejnou besedu

Přirozené porody

KDY:
čtvrtek 3. května 2007; od 17 h

KDE:
Knihovna Jiřího Mahena v Brně (Kobližná 4, 5. patro, přednáškový sál – www.kjm.cz)

PROGRAM:

  • Co je normální a co ne při porodech v nemocnici?
  • Jak probíhá přirozený porod?
  • Jak se rodí doma?
  • Jaké jsou možnosti u nás a v zahraničí?
  • Kdo je dula a co znamená rodit s porodní asistentkou?

Na tyto a další otázky se vám pokusí odpovědět členka České asociace dul, diplomovaná porodní asistentka Petra Steinerová.

Besedu doplní filmový dokument Zrozeni k bytí – ruská zkušenost s porody ve vodě (Rusko, 2000, 28 min) – ruská porodní asistentka Tatiana Sargunas a její manžel zaznamenali pět zcela přirozených porodů ve vodě.

Akce je příspěvkem NESEHNUTÍ k mezinárodní akci Týden respektu k porodu.

Již 15 minut před začátkem besedy je u přednáškového sálu k dispozici rozsáhlá nabídka informačních materiálů z široké oblasti problematiky rovnosti žen a mužů. Budete mít i možnost prostřednictvím pouhého připojení svého jména a podpisu k podpisové akci Amnesty International podpořit pronásledované ženy z různých části světa. Motto: Váš podpis může zachránit život…

Beseda je další z řady tzv. prvních ženských čtvrtků, které se konají od listopadu 2006 do června 2007.

Akce jsou součástí propagace informačních center, které NESEHNUTÍ Brno a KJM Brno realizují v rámci projektu Půl na půl – rovné příležitosti žen a mužů (www.pulnapul.cz). Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem ČR.

Neváhejte a využijte našich služeb! Navštivte nás ať už jste se přímo setkal/a s diskriminací nebo vás problematika rovného postavení žen a
mužů pouze zajímá.

Na závěr si dovoluji připojit ještě upoutávku na výrazně rozšířenou knihovnu NESEHNUTÍ – speciálně sekci FEMINISMUS A GENDEROVÁ STUDIA:

* více než 1000 nových knih z oblastí sociologie, psychologie, filosofie, náboženství, historie, umění, zdraví, sexualita, násilí, ekonomie, politika, právo – výzkumy, statistiky, rozhovory, biografie atd.

* časopisy, beletrie i odborná literatura v češtině, slovenštině, angličtině i v jiných jazycích

* knihovna je otevřena každé pondělí a středu 10 až 12 a 16 až 18 h (pod předchozí domluvě i jindy)
– od myšlenek Boženy Němcové po moderní feministické teorie.

Těšíme se na vaši návštěvu a na shledanou na akci! Předem děkujeme všem, kdo nám můžete pomoci s propagací akce.

S pozdravem z NESEHNUTÍ Brno
Kateřina Plesková
koordinátorka kampaně Ženská práva jsou lidská práva

Ženskoprávní kampaň NESEHNUTÍ hledá dobrovolnice / dobrovolníky.

Přidáte se?

****************************************************
NESEHNUTÍ Brno (Nezávislé sociálně ekologické hnutí)
tř. Kpt. Jaroše 31, BRNO 602 00
tel./fax/zázn.: 543 245 342

e-mail: brno@nesehnuti.cz
http://www.nesehnuti.cz
*****************************************************
Naše činnost je založena převážně na dobrovolné práci a příspěvcích, staňte se sympatizantem/sympatizantkou NESEHNUTÍ. Podpořte nás!
http://nesehnuti.cz/cz/podpora.html

Kdo je dula?
„Dula“ je starý řecký název, který se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, jež poskytuje především psychickou (ale i fyzickou) oporu nově se rodící matce a přispívá k dobrému startu celé nové rodiny.*

Dula ženě poskytuje emocionální podporu a potřebné informace během těhotenství, porodu a šestinedělí. Těžištěm její práce je nepřetržitá psychická i fyzická podpora ženy během porodu. Klade si za cíl přispívat k dobré tělesné a duševní pohodě matek a novorozenců. Dula neposkytuje zdravotnické služby. Nesupluje ani nedubluje práci porodních asistentek ani lékařů, nezasahuje do jejich kompetencí, ale spolupracuje s nimi, stejně jako s otcem a dalšími členy rodiny. Chová v sobě dostatek lásky, aby mohla mateřským způsobem pečovat o nově zrozenou matku („mothering the mother“).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.