ProAlt plně podporuje stávku odborů 16. 6. 2011

Levné dárky, best dárky

Stávka vyhlášená na 16. června je zatím vrcholem nesouhlasu se záměry současné koalice a její politikou eroze státu. Kurs nastoupený vládou vyvolává ve společnosti již více než rok postupně rostoucí napětí. Vládní koalice zneužívá číselné převahy ve Sněmovně k potlačování elementárních demokratických pravidel a tato zneužití vydává za parlamentní demokracii. Zákonyprotlačuje Sněmovnou bez řádné přípravy, v průběhu sněmovní rozpravy doplňuje své vlastní zákony pozměňovacími návrhy a zkracuje lhůty k projednání ad absurdum.Vláda, zmítaná skandály a vnitřní nekonzistencí, se koncentruje pouze na prosazení vlastní vize reforem, které ohrožují naši zemi a povedou ke zhoršení životních podmínek většiny občanů. Zároveň vláda rezignuje na základní funkce státu a vytváří v oblasti penzí, zdravotnictví a školství pouze nové podnikatelské příležitosti. Fenoménu korupce se věnuje pouze ve chvílích, kdy se její protagonisté objevují před televizními kamerami.

Odbory si již před rokem uvědomily nekompetenci a aroganci vlády a předložily řadu koncepcí i konkrétních návrhů, jak postupovat v oblastech základních funkcí státu, které vládě arogantně přehlížela. Tripartitu vláda používala jako zástěrku svých záměrů tak dlouho, až svou arogancí a nekompetencí ztratila i podporu značné části zaměstnavatelů jako třetího účastníka tripartity. Svou přezíravou politikou dovedla zemi až ke čtvrteční stávce.

Tématem stávky nejsou výhody zaměstnanců, jak se nám snaží namluvit politici vládní koalice a některá média. Tématem stávky je další směřování České republiky, fungování jejího parlamentního systému, rovnováha mezi postavením jednotlivých skupin a samotná soudržnost státu. Stávka není pouhou odborovou akcí, je symptomem celkových nálad ve společnosti.

ProAlt tuto stávku jednoznačně podporuje a považuje ji především za občanské vyjádření názoru občanů, členů odborových svazů, které se svým odporem k nekompetentním reformám staví za zájmy většiny občanů státu. ProAlt chce dát prostor pro vyjádření všem občanům a organizuje proto v den stávky, 16. června od 12.00 hodin v Praze na Klárově diskusní fórum, na kterém bude moci každý zájemce vyjádřit svůj názor na dění ve státě.

Pavel Čižinský, ProAlt (mluvčí)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.