Prohlášení SOLIDARU a členských organizací ke Světovému dni pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

Levné dárky, best dárky
 • U příležitosti Světového dne pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci zdůrazňuje SOLIDAR a jeho členské organizace, mezi které patří také Rada pro mezinárodní vztahy, že bezpečnostní a zdravotní standardy na pracovišti jsou klíčem k naplňování konceptu slušné práce. Navzdory ekonomické krizi je zásadní, aby byla přijata opatření vedoucí ke vzniku a zachování kvalitních pracovních pozic. To obnáší také respekt k bezpečnostním a zdravotním standardům na pracovišti. Všichni pracovníci, ať už občané EU nebo zahraniční pracovníci či migranti, mají právo na ochranu a nemohou být vnímáni pouze jako nástroj ekonomického růstu!

  V tomto kontextu projekt „Decent Work for All! Making Migration Work for Development“ upozorňuje na skutečnost, že nedostatečné pracovní a životní podmínky, tj. slušné práce obecně, je příčinou migrace. V tomto světle je také nutné upozornit na nevyhovující bezpečnostní a zdravotní podmínky, kterým jsou vystaveni zahraniční pracovníci v České republice a jiných zemích Evropské unie, zejména z důvodu nadměrného procenta migrantů, kteří mají špinavá, nebezpečná a náročná pracovní místa.

  Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci zaznamenala roční počet 5 580 smrtelných nehod na pracovišti v Evropské unii. SOLIDAR zdůrazňuje, že tento trend bude zvrácen, pouze pokud společnosti přestanou snižovat náklady na pracovní podmínky, které laxní implementaci bezpečnostních a zdravotních standardů.

  Tomáš Petříček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.