Radnici v Maloměřicích a Obřanech povede trojkoalice KDU-ČSL, TOP 09 a ČSSD

Levné dárky, best dárky

Podpisem koaliční smlouvy skončilo povolební vyjednávání mezi sociální demokracií, lidovci a TOP 09. V 5-ti člené Radě bude mít KDU-ČSL starostu, ČSSD obsadí post uvolněného místostarosty, TOP 09 radní a předsedu Finančního výboru. Oznámili to v pátek zástupci vyjednávacích týmů těchto stran.

„S našimi partnery jsme se dokázali shodnout na základních programových prioritách pro naši městskou část,“ říká budoucí starostka ing. Klára Liptáková (KDU-ČSL).
Nechceme se ale striktně vymezovat na „koalici a opozici“. Budeme konstruktivně spolupracovat se všemi zastupiteli, kteří budou chtít přispět svou odborností ke zlepšení komfortu života v naší městské části,“ dodává Klára Liptáková. Text programového prohlášení chce nové vedení radnice vytvořit do konce roku.

Podle budoucího místostarosty ing. Stanislava Dvořáka (zvolený za ČSSD) bude třeba odpovědně řešit zejména dopravní obchvat městské části, zklidnění páteřní komunikace Fryčajova-Selská, dokončit kanalizaci a inženýrské sítě.

„Voliči v naší městské části akcentovali naše volání po změně stylu komunální politiky. Do trojkoalice chceme vnášet vizi občanské společnosti, oživit činnost komisí naší městské části a podporovat spolkovou činnost“ zdůrazňuje budoucí radní ing. Zuzana Kyliánová (TOP 09).

Po komunálních volbách si v městské části Maloměřice a Obřany stejný počet mandátů rozdělily hned čtyři politické subjekty.V 15-ti členém zastupitelstvu má
KDU-ČSL, TOP 09, ODS a ČSSD po třech zastupitelích, dva byli zvoleni za Stranu zelených, jeden mandát mají komunisté.


Ing. Klára Liptáková (KDU-ČSL),
Ing. Stanislav Dvořák (zvolený za ČSSD),
Ing. Zuzana Kyliánová (TOP 09)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.