Ratolest Brno slaví své 15. narozeniny výstavou

Levné dárky, best dárky
 • Výstava Ratolest Brno – 15 let pomoci ohroženým dětem, kterou pořádá občanské sdružení Ratolest Brno a která mapuje historii i současnost této brněnské neziskové organizace, se představuje brněnské veřejnosti.

  V září ji měli možnost zhlédnout návštěvníci Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně. V současnosti je výstava nainstalována v sídle veřejného ochránce práv, kde bude k vidění až do konce měsíce října. Poté se přesune do prostor Magistrátu města Brna na Malinovského náměstí 3, kde setrvá od 1. do 15. listopadu 2010.

  Občanské sdružení RATOLEST BRNO slaví v letošním roce 15 let své existence. K narozeninám si nadělilo výstavu, jež na jedenácti barevných výstavních panelech zachycuje dění v organizaci od jejího založení 14. září 1995 až do současnosti. Panely prostřednictvím fotografií a průvodních textů seznamují návštěvníky nejen s událostmi a aktivitami v jednotlivých sociálních programech či projektech, které byly v průběhu let realizovány, ale představují také tváře – lidi, kteří se podíleli na fungování programů i organizace.

  Speciální panel je věnován poslání organizace a jejích současných sociálních programů. Zájemci se tak mohou dozvědět více o cílech a poslání Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač, Sociálně aktivizačního programu pro děti a mládež SAP, Nízkoprahového klubu Likusák a programu Změnit směr. Společným jmenovatelem všech těchto programů jsou ohrožené a znevýhodněné děti a mladí lidé ve věku od 6 do 24 let. Někteří pocházejí ze sídliště, jiní ze sociálně vyloučených lokalit nebo sociálně slabých rodin, další dokonce spáchali trestný čin. Všem těmto mladým lidem se snaží RATOLEST BRNO poskytnout podporu a pomoc, což se ročně daří přibližně v 600 případech. Za 15 let své existence tedy organizace poskytla sociální služby několika tisícům dětí a mladých lidí.

  Partnerem výstavy jsou Krajský úřad Jihomoravského kraje v Brně, Kancelář veřejného ochránce práv, Magistrát města Brna a společnost Megapress spol. s. r. o.

  Dana Burianová

  Foto: Pavla Rozkošná

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.