Regionální kolo Slam poetry 2008 v Brně

Levné dárky, best dárky

Brno opět po roce uvidí slam poetry. V pasáži Alfa (roh ulic Jánská a Poštovská) si dají dostaveníčko slammeři z Brna i okolí a pokusí se zaujmout svým verbálním i hereckým výkonem diváky.

Úterní večer 28. října nám přinese jméno regionálního vítěze, který postoupí do celorepublikového finále. Soutěž začíná v 19 hodin.

Brněnské regionální kolo se letos přesunulo do nových prostor. Společně s Občanským sdružením Fléda se na pořádání podílejí HaDivadlo a Kavárna Švanda. A právě její provozovatel, Roman Švanda, bude moderátorem večera, čímž svým způsobem naváže na tradici prvních ročníků Slam poetry, jejichž olomoucké finále v rámci festivalu Poezie bez hranic několik ročníků uváděl. Kromě soutěžících samozřejmě zaslamují i hosté. Vzhledem k 15 letému výročí rozdělení Československa budou ti letošní hosté ze Slovenska, kde letos proběhla Slam poetry podruhé.

Vítěz regionálního kola postoupí do finále, které se uskuteční 8. listopadu v Brně v klubu Fléda
. Toto již šesté klání přinese svému vítězi odměnu 30 tisíc Kč. Loni vyhrál brněnské kolo Váňa se svým fotbalově fanouškovským vystoupením. Ve finále se však neumístil. První dva ročníky také vyhráli slameři z Brna. Kdo bude Brno reprezentovat letos?

Co je slam poetry?

Při slam poetry musí soutěžící svým autorským přednesem během tří minut zaujmout diváky a porotu. Ta je vybrána náhodně právě z přítomného publika. Nejde tak o žádné „suché“ čtení poezie ale o akci nabitou nápady a energií. Diváci nemusí potichu sedět a poslouchat, ale mohou dávat najevo své sympatie či antipatie. Nezřídka tak bývá soutěžící přerušen potleskem nebo pískotem.
Slam poetry se účastní zavedení básníci, studenti různých uměleckých oborů, nebo třeba hip hopeři a MC“s. Prostě lidé s trochou zdravého exhibicionismu a plnou hlavou nápadů. Zaslamovat si může zkusit každý, kdo k tomu má odvahu. Do brněnského kola se mohou zájemci hlásit na e-mailu os@fleda.cz.


Lenka Zogatová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.