Řekni mi, co čteš

Levné dárky, best dárky
 • Na měsíc březen připravil Český rozhlas Brno ve spolupráci s více než třiceti knihovnami v Jihomoravském a Zlínském kraji tradiční soutěž s názvem Řekni mi, co čteš. I letos budou posluchači podle ukázky z knihy poznávat dílo a autora, a to ve vysílání i na webu Českého rozhlasu Brno. Soutěž začíná v pondělí 28. února a posluchači se budou setkávat s literaturou každý všední den až do 1. dubna.

  Soutěžní ukázky připravili pracovnice spolupracujících knihoven a také sami posluchači. Garantem správnosti ukázek je Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Pro výherce jsou připraveny pěkné knižní ceny, CD a DVD. Jako bonusové ceny mohou účastníci získat poukázky na letní dovolenou a televizní přijímač. Přesné informace o soutěži získají zájemci ve vysílání, na webových stránkách, letácích v knihovnách a v knihkupectví Knihy Dobrovský v Brně. Odpovědi bude rozhlas přijímat ve formě SMS zprávy, e-mailem a telefonicky. Soutěžní ukázky a výherci budou průběžně vyhlášeni ve vysílání Českého rozhlasu Brno a na jeho webových stránkách. „Když jsme se soutěží před několika lety začínali, tak jsme ukázky vybírali sami. V posledních letech jsme nabídli možnost stát se spolutvůrcem soutěže i našim posluchačům a knihovnicím a knihovníkům ze spolupracujících knihoven, kteří ukázky vybírají a přečtou. Dokazují nám tím svůj zájem o literaturu i naše vysílání,“ dodala k soutěži šéfredaktorka stanice Hana Ondryášová.

  Soutěž podporují obecní, městské a krajské knihovny v Jihomoravském a Zlínském kraji, především knihovny v Babicích (okres UH), Blansku, Boršicích u Buchlovic, Boršicích u Blatnice, Boskovicích, Brně, Břeclavi, Hodoníně, Hrušovanech u Brna, Kroměříži, Kunštátě, Kyjově, Lanžhotě, Letovicích, Mokré-Horákově, Moravském Krumlově, Nivnici, Ořechově u Brna, Oslavanech, Otrokovicích, Rosicích, Rožnově pod Radhoštěm, Slavkově, Suché Lozi, Štítné nad Vláří, Tišnově, Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Velkých Pavlovicích, Vsetíně, Vyškově, Zlíně, Znojmě a Židlochovicích.

  Hlavním partnerem soutěže je Jihomoravská plynárenská, člen skupiny RWE. Dalším partnerem je společnost Microsoft.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.