Respektujme porod spolu s celým světem

Levné dárky, best dárky

Přesně za týden, od 17. do 21. května se i Brno přidá k Celosvětovému týdnu respektu k porodu, informačnímu festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství. O brněnskou verzi se postaralo NESEHNUTÍ, Brána k dětem, MAMI-centrum, Family Point, Centrum pro rodinu a sociální péči, mnoho dalších dobrovolnic a spřátelených žen a mužů. Cílem akce je informování veřejnosti o hodnotě porodu a zvyšování celospolečenského respektu k němu. Během celého týdne budou probíhat přednášky, projekce, diskuze a poradny porodních asistentek na několika místech v Brně.

Týden bude zahájen v 15.00 hodin v kanceláři NESEHNUTÍ (tř. Kpt. Jaroše 18) poradnou porodních asistentek, od 17.00 hodin pak besedou o porodu v domácím prostředí a následnou projekcí filmu Jany Doležalové “Porod doma”. V úterý v Centru pro rodinu a sociální péči (Jozefská 1) bude pokračovat poradna porodní asistentky, a dále bude možno zhlédnout film Gabriely Kontra a Kateřiny Kačerovské “Porodní plán”. Po skončení bude možné diskutovat s oběma autorkami. Středeční večer ve Family Pointu (Jozefská 1) bude věnovaný dulám a jejich pohledu na homeopatii a přítomnost muže u porodu. Čtvrtek bude ve znamení přirozeného porodu. V pátek bude možné opět využít v Centru pro rodinu poradnu porodních asistentek., následovat bude přednáška Ligy lidských práv o důležité Právní výbavičce do porodnice. Celý týden pak zakončí Blanka Kolářová Sudíková prožitkovou přednáškou o vodě a její roli u porodu.

K tomu je přichystána řada doplňkových akcí. Namátkou v MAMI-centru (Bakalovo nábř. 1) bude po celý týden k vidění výstava “My a Ony” aneb ženy bez ohledu na národní příslušnost, tamtéž se bude také konat v úterý přednáška o Emočních potřebách ženy u porodu. Na páteční dopoledne je připravena v mateřském centru Devítka (Údolní 5) přednáška s využitím rodinných konstelací na téma: Mateřství aneb jak být “dobrou maminkou”.

Vše je možné díky ochotě přednášejících, laskavému poskytnutí prostor a pilné práci mnoha dobrovolnic. Týden respektu k porodu probíhá v Brně již podruhé, bohatý program je připraven po celé republice. Nejvíce akcí však naleznete již tradičně v Praze, pod taktovkou Hnutí za aktivní mateřství.

Podrobný program naleznete na:
www.aktivnirodicovstvi.cz/respekt-k-porodu

Program mimobrněnský akcí na: www.respektkporodu.cz

Zora Javorská

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.