RozVerky – prosinec 2010

Levné dárky, best dárky
 • Tyto RozVerky obsahují: Zůstanou v Brně zahrádky? – Nový Obchod Nadace Veronica – Vánoční poukázka na pobyt v Hostětíně – Ekologická poradna: Aby se ve městě dalo dýchat – Zveme vás – Zvou vás jiní – Nabídka zaměstnání
 • 1. Zůstanou v Brně zahrádky?

  Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna zveřejnil koncept nového územního plánu zpracovaný firmou ArchDesign. Jak bude v novém územním plánu zajištěna ochrana městské zeleně? Jak jsou naplánovány nové biokoridory a nová biocentra? Čím budou nahrazeny zanikající zahrádkářské kolonie? Zúčastněte se druhé z tematických besed k novému územnímu plánu ve středu 15. prosince od 16 hod. v místnosti 426 v budově magistrátu na Kounicově 67.

  Podrobný plán besed

  Koncept územního plánu ve variantách

 • 2. Nový Obchod Nadace Veronica

  Další Obchod Nadace Veronica v pondělí 13. prosince slavnostně otevřela starostka Jana Drápalová. Přijďte si nakoupit a podpořte ekologické projekty na Svážné 16 (bývalá Brněnka) v Brně – Novém Lískovci. Obchod poskytuje i dětský koutek.

 • 3. Vánoční poukázka na pobyt v Hostětíně

  Darujte svým blízkým poukázku na akci či pobyt v Centru Veronica Hostětín v libovolné hodnotě s platností po celý příští rok. Obdarovaní si mohou sami určit, kdy a čeho se zúčastní (kurzu, exkurze, dovolené v zimě nebo v létě). V ČR je jen 10 certifikovaných eko-hotelů. My jsme jedním z nich.

 • 4. Ekologická poradna: Aby se ve městě dalo dýchat

  Nová publikace autorské dvojice Miroslav Šuta, Miroslav Patrik přináší zahraniční příklady, jak regulovat dopravu a zlepšit ovzduší ve městech (nízkoemisní zóny, prachové filtry, zpoplatnění vjezdu do centra měst, regulace rychlosti). Kniha je určena zejména pro představitele samosprávy, státní správu a politiky, kterým může pomoci v jejich snaze o zlepšování podmínek života ve městech.

 • 5. Zveme vás

  29. listopadu až 23. prosince – Vánoční jedličky – stromy pro život – Brno

  V Ekologické poradně Veronica začíná každoroční prodej FSC jedliček. Cena 90 Kč – k jedličce dostanete návod, jak se o ni starat, a pozvánku na slavnostní dubnovou výsadbu. Kupte si živou vánoční jedličku v květináči, na jaře z nich společně vysadíme kus lesa!

  11. ledna – Setkání přátel přírodních zahrad – Brno, Panská 9–17 hod.

  Jak vytvořit na zahradě přírodní jezírko, aby bylo výhodné pro vás, rostliny i živočichy? Přednáší Čestmír Holuša, zahradní architekt a lektor permakultury.

 • 6. Zvou vás jiní

  26. listopadu – 27. února 2011 – …a nezapomeňte na květiny – Pražákův palác MG v Brně, Husova 18

  Obrazy s květinovou tematikou patřily vždy k oblíbeným dílům vřele přijímaným odbornou i laickou veřejností. Výstava Moravské galerie v Brně mapuje proměnlivost námětu v dílech předních autorů současného umění.

  od 10. prosince – Designem proti kožešinám

  Studenti se již 9. rokem mohou přihlásit do mezinárodní výtvarné soutěže v navrhování plakátů a tvorbě animací vyslovující se proti kožešinové módě, které by mohla některá ze světových organizací na ochranu zvířat využít v protikožešinové kampani. V ČR a SR soutěž organizuje Svoboda zvířat.

  14. – 16. prosince – Bazar pro kočky a psy – sklepní galerie Artissimo, Jánská 12, Brno

  V Útulku Tibet v obci Marefy u Bučovic se starají o 90 kočiček a 13 pejsků. Na bazar (večer s kapelou, občerstvením a tancem) můžete přinést věci, které zvířátkům v útulku zpříjemní život. Jedná se zejména o kapsičky a konzervy pro kočky, granule pro psy i kočky. Ze starých věcí ložní prádlo, ručníky, deky nebo čisticí prostředky.

  19. prosince – Vánoce v přírodní zahradě u Smrku – Ramešova, Brno – 15 hod.

  Slavnostní zažehnutí světelné stezky k velkému slaměnému betlému, vánoční koncert ZUŠ Universum, prodej perníčků i jedliček v květináči.

  26. – 30. ledna 2011 – Otevřený prostor: Peníze jinak? – Kněžice, Chaloupky

  Trast pro ekonomiku a společnost zve na seminář ve stylu open space/otevřený prostor o současném finančnictví a jeho alternativách: etickém a družstevním bankovnictví, etickém investování a lokálních a komunitních měnách.

  do 31. ledna Nadace Adra sbírá staré autolékárničky

  Autolékárničky, které podle nové vyhlášky bude potřeba od 1. ledna 2011 v našich vozech vyměnit, budou použity na podporu zdravotnického zařízení v keňském Itibo.

 • 7. Nabídka zaměstnání

  Ekologická organizace Greenpeace hledá do svého týmu office manažerku/a.

  Přihláška k odebírání RozVerek

  Ekologický institut Veronica

  Centrum Veronica, Hostětín

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.