RozVerky z 9. listopadu 2011

Levné dárky, best dárky
 • Aktuální RozVerky Ekologického institutu Veronica upozorňují například na akci Domy žen, konferenci 20 let ekoporadenství a předvánoční aukci Nadace Veronica. Tématem ekologické poradny jsou tentokrát bezpečné školní pomůcky. Informace doplňují pozvánky na akce a nabídky spolupráce.

 • Poznejte ženy, které staví domy

  Také jste si nevšimli, kolik výjimečných žen se zasadilo o to, že i u nás se staví či opravují domy dobře? Setkání stavitelek, investorek a hybatelek dobrých českých staveb se koná 12. 11. v Hostětíně. Setkání Domy žen je otevřeno široké veřejnosti a koná se při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů a 5. výročí dokončení stavby Centra Veronica Hostětín, první české veřejné stavby v pasivním standardu.

 • Navštivte konferenci 20 let ekoporadenství

  Cílem konference je vzájemně sdílet ekoporadenské zkušenosti, zamyslet se nad budoucností ekoporadenství v České republice, dozvědět se poznatky ze zahraničí. Konference je určena začínajícím i pokročilým poradkyním a poradcům a všem zájemkyním a zájemcům o ekoporadenství z veřejné, akademické i soukromé sféry a z nevládních organizací. Koná se 24. 11. v administrativním a školícím centru krajského úřadu Jihomoravského kraje (Cejl 73, Brno).

 • Předvánoční aukce Nadace Veronica

  Devátá benefiční aukce se uskuteční 21. 11. od 18 hodin na Nové radnici v Brně. Nabízet se bude více než sto uměleckých děl a výtěžek bude využit ve prospěch přírody. Konec aukce je plánován na 19:45, poté následuje společenská část večera. Vydražená díla budete moci zaplatit v hotovosti i prostřednictvím platebního terminálu. Společně s dárci – umělci tak můžete pomoct dobré věci.

 • Ekologická poradna: Bezpečné školní pomůcky

  Zatímco při nákupu hraček je legislativa poměrně přísná, školní pomůcky, které děti využívají stejně často, ne-li častěji, v zákonech tak důsledně chráněny nejsou. Prodejci nabízejí mnoho výrobků, které sice splňují předepsané evropské normy, obsahují ale PVC a další nebezpečné látky, které mohou poškozovat zdraví školáků. Navíc zbytečně zatěžují životní prostředí. V některých případech přitom existují šetrnější výrobky.

 • Zveme Vás do Hostětína
 • do 23. 12.Pořiďte u nás netradiční vánoční dárek

  Darujte svým blízkým poukázku či pobyt v Centru Veronica Hostětín. Poukázka může být v libovolné finanční hodnotě a bude platná po celý příští rok. Obdarovaní si mohou sami určit, kdy a čeho se zúčastní – zda kurzu, exkurze či dovolené.

 • 12.–13. 11.Dny otevřených dveří v pasivním domě

  Lektorované prohlídky domu a ostatních ekologických projektů při příležitosti mezinárodního dne pasivních domů. Na prohlídku se prosím předem přihlašte.

 • 24. 11.Pasivní domy – Uherské Hradiště – 16:30–19 hod.

  Chcete vědět, co jsou to pasivní domy a na co se při stavbě zaměřit? Jaké jsou nové trendy ve stavebnictví? Zajímáte se o stavění z přírodních materiálů? Zveme Vás na seminář, kde se to můžete dozvědět.

 • 3. 12.Exkurze na Valašský jarmek do Valašských Klobouk a Centra Veronica Hostětín – 7–19 hod.

  Exkurze na tradiční Valašský mikulášský jarmek se zastávkou v Centru Veronica Hostětín. Jedinečná možnost, jak se na mikulášské radovánky dopravit z Brna včas.

 • Zveme Vás do Brna
 • 9. 11.Samozásobitelství v Česku a Evropě – 17–19 hod. – Brno

  Beseda s Petrem Jehličkou z britské Open University o rozšíření samozásobitelství v Česku: proč se samozásobit, zda může být samozásobitelství ekologicky příznivější než nákup biopotravin a jak ho ve svém okolí podporovat. V knihovně Domu ochránců přírody, Panská 9, Brno.

 • 10. 11.Přírodní infrastruktura – ÚSES – 17–19 hod.

  Zelený čtvrtek na téma regionální biocentrum Černovický hájek – Ráječek. Výměna informací a názorů o rozmanitých aspektech tvorby územních systémů ekologické stability a péče o přírodní infrastrukturu v kulturní krajině. Úvodní slovo Petr Kučera a Eva Blahoňovská. V knihovně Domu ochránců přírody, Panská 9, Brno.

 • 13. 11.Brněnské studánky – 9–14 hod.

  Poslední letošní vycházka za čistou vodou s odborným výkladem Rudolfa Pecháčka ze studánkové poradny a hydrobioložky Olgy Skácelové. Navštívíme studánky Vrbovec, U jezírka a studánku pod Kohoutovicemi. Podíváme se, jak pokračují práce na novém vrtu a jezírkách u Kamenného vrchu. Délka trasy bude asi 8 km.

 • 16. 11.Vernisáž výstavy fotografií krajiny – 17 hod.

  Zveme na výstavu fotografií krajiny Ing. arch. Jarmily Kocourkové, dlouholeté členky redakční rady časopisu Veronica, k jejímu životnímu jubileu. V galerii Domu ochránců přírody v Brně, Panská 9.

 • 24. 11.České Švýcarsko – cesta za houbami – 17–19 hod.

  Přijďte na přednášku mykologa RNDr. Vladimíra Antonína, CSc. V knihovně Domu ochránců přírody, Panská 9, Brno.

 • 28. 11.–23. 12.Prodej vánočních jedliček

  Přijďte si koupit živý vánoční stromeček – jedličku s certifikátem FSC. Na jaře z nich společně vysadíme kousek nového lesa. V Ekologické poradně Veronica, Panská 9, Brno. Cena 90 Kč.

 • 2. 12.Exkurze do Horního mlýna – modelové ekologické projekty pro venkov – 14–17 hod. – Křtiny u Brna

  Horní Mlýn ve Křtinách u Brna odhalí kořenovou čistírnu, slaměné izolace a hliněné omítky, systém sdílení aut, biospižírnu či přírodní zahradu. Modelovými projekty pro ekologicky šetrnější život na venkově provedou obyvatelé mlýna Jelínkovi. Občanské sdružení Horní mlýn, které založili, už devět let ukazuje zájemcům cesty a způsoby, jak žít ekologicky i ekonomicky udržitelně.

 • Zvou Vás jiní
 • 9. 11. 2011: Šumava na rozcestí – 18 hod. – Brno

  V rámci vernisáže výstavy proběhne přednáška a diskuze s prof. RNDr. Pavlem Kindlmannem, CSc. na téma kůrovec a Šumava z hlediska biologie ochrany přírody. Výstava i vernisáž je nezávislou iniciativou studentů PřF, FSS a FF MU. V aule PřF MU, Kotlářská 2.

 • 11.–12. 11.Demonstrace proti spalování kalů v Čížkovicích

  Ekologická demonstrace proti spalování jedovatých kalů v čížkovické cementárně a jejich dovozu do Ústeckého kraje. Demonstrace se koná v Teplicích 11. 11. od 16 hod. a v Litoměřicích 12. 11. od 10 hod.

 • 11.–13. 11.Dny pasivních domů – celá ČR

  Exkurze, semináře, dny otevřených dveří, seznam pasivních domů, které je možno navštívit, a soutěže o dovolené v pasivních domech.

 • 12. 11.Lamatrekking pro celou rodinu – 10–12:30 hod. – Brno

  Vyražte na nevšední procházku s lamou alpakou po Hádech. Sraz u panelu naučné stezky Hády a údolí Říčky nad hotelem Velká Klajdovka.

 • 15. 11.Jak měřit blahobyt – ekologická stopa a další indikátory udržitelného rozvoje – 12 hod. – Brno

  V přednáškovém cyklu Bloku expertů na katedře environmentálních studií FSS MU (Joštova 10, 5. patro, učebna P51) vystoupí RNDr. Viktor Třebický, Ph.D. z organizace TIMUR.

 • 3. 12.Akce ke světovému dni na ochranu klimatu – 17 hod. – Praha

  U příležitosti Světového dne na ochranu klimatu a konference OSN o změně klimatu v Jihoafrické republice pořádá Klimatická koalice předání Slunečních cen (od 17 hod.), promítání dokumentu The Broken Moon s debatou po zhlédnutí (od 17:30 hod.). Večer zahájí velvyslankyně Jihoafrické republiky Celia-Sandra Botha. V diskusi vystoupí Helena Štorchová, Marek Orko Vácha, Petr Drbohlav a Klára Sutlovičová. V kině Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha 7. Vstupné 40 Kč.

 • 23. 11.Soutěž diplomových prací o životním prostředí jižní Moravy – 9–13:30 hod. – Brno

  Slavnostní předání ocenění pro nejlepší diplomové a bakalářské práce a prezentace autorů, kteří postoupili do finále soutěže. V budově krajského úřadu Jihomoravského kraje, Žerotínovo nám. 3/5, místnost 240, II. patro.

 • 23.–26. 2.Úvodní kurz permakultury – Česká Skalice

  Občanská sdružení Permanet a Centrum rozvoje Česká Skalice zvou na Úvodní kurz permakultury s možností pokračovat v kurzu permakulturního designu.

 • Hledáme dobrovolníky
 • Prodej vánočních jedliček

  Hledáme dobrovolníky pro prodej vánočních jedliček kdykoli od 28. 11. do 23. 12. od pondělí do čtvrtka 9–18 hod, v pátek 9–14 hod. V případě zájmu se prosím hlaste na veronica@veronica.cz

 • Pomoc na aukci Nadace Veronica

  Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli s hlídáním děl na Nové radnici od 19. do 21. 11. a s rozmanitými pracemi (balič obrazů apod.) během samotné aukce 21. 11. od 18 hodin. V případě zájmu se hlaste na tel. 604 273 659 nebo na miroslav.klic@veronica.cz

 • Nabízíme a hledáme

  Nabízíme zpětný projektor Epirex 19 x 19 zdarma za odvoz.

  Přijmeme darem dvouplotýnkový elektrický vařič.

  Zájemci, ozvěte se prosím na veronica@veronica.cz

  Ekologický institut Veronica

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.