S humorem za přírodou? Brontosauři vyhlásí nejlepší ekologické kreslené vtipy

Levné dárky, best dárky
 • Již posedmé vyhlásí Hnutí Bronrosaurus nejlepší kreslené vtipy s ekologickou tematikou. Tentokrát na téma voda. Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Praha ve spolupráci s Maďarským institutem zve na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Ekofór spojené s promítáním vybraných snímků z festivalu Ekofilm. Slavnostní večer se uskuteční 2. 5. 2012 od 18:30 ve velkém sále Maďarského institutu v Praze (Rytířská 27, Praha 1).

  V roce 2011 proběhl již sedmý ročník soutěže kreslených vtipů a příběhů Ekofór. „Cílem soutěže je zapojit veřejnost, zejména mládež, do tvůrčích aktivit zaměřených na ztvárnění ekologických témat vtipným podáním, a tím podnítit jejich zájem o životní prostředí,“ říká její koordinátor Michal Švarný.

  „Tématem loňského Ekofóru byla voda, soutěžilo se ve třech kategoriích,“ vysvětluje Švarný. Kromě odborné poroty vítěze svým hlasováním vybrali také návštěvníci putovní výstavy na různých festivalech, vzdělávacích akcích, nebo na webových stránkách soutěže. Soutěž probíhá pod záštitou MŠMT.

  Slavnostní vyhlášení proběhne ve spojení s Ozvěnami Ekofilmu 2011. Ekofilm je mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví. Hlavním vyhlašovatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí. Program nabídne výběr filmů zaměřených na téma soutěže Ekofór, tedy na vodu.

  Hnutí Brontosaurus se zaměřuje na pořádání víkendových a prázdninových akcí na pomoc přírodě, kulturním památkám, ekologickou výchovu a osvětu a k životnímu prostředí šetrný životní styl. Nabízí tak široké spektrum zapojení pro ty, kteří nechtějí být lhostejní ke svému životnímu prostředí.

  Michal Švarný

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.